Právo: Nejbližší se s Gottem rozloučí v motolském krematoriu

foto Lidé se loučili 11. října 2019 v paláci Žofín v Praze s Karlem Gottem. Zpěvák zemřel 1. října ve věku 80 let.

Praha - Po zádušní mši za zesnulého zpěváka Karla Gotta v katedrále svatého Víta, která začne dnes v 11 hodin a je pro pozvané stovky hostů, se uskuteční i poslední rozloučení jeho nejbližších. Rodina nechá zpěvákovy ostatky zpopelnit v pražském motolském krematoriu, uvedlo dnešní Právo s odkazem na nejmenovaný zdroj. Transport z Pražského hradu do krematoria budou provázet zvýšená bezpečnostní opatření. Kam bude urna s popelem Karla Gotta uložena, zatím není jasné.

Pracovníci Pohřebního ústavu hlavního města, pod který krematorium v Motole spadá, nechtěli dnes ráno na dotaz ČTK ohledně případného pohřbu Gotta nic sdělit. Odkazovali se na to, že na informace je uložené embargo.

V motolském krematoriu žádné informace o pohřbu Gotta vyvěšené nejsou, zjistil zpravodaj ČTK na místě. Na vývěsních místech jsou uvedené pouze informace o posledních rozloučeních, která se konala v pátek nebo jsou naplánována na pondělí. Samotná obřadní síň byla kolem 09:00 uzavřená a nebyly v ní nebo v jejím okolí patrné žádné přípravy na pietu. Hřbitov v areálu je však dnes dopoledne bez omezení otevřen.

Podle Práva budou transport rakve z Pražského hradu do krematoria provázet zvýšená bezpečnostní opatření. Kam bude urna s popelem Karla Gotta uložena, zatím ale není jasné.

Policie informace o převozu rakve s ostatky Karla Gotta ze svatovítské katedrály do motolského krematoria, který se má odehrát za policejního doprovodu, na dotaz ČTK nepotvrdila. "My zajišťujeme bezpečnostní opatření jak na Hradě, tak před Hradem," řekla dnes ráno ČTK mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

U hradní brány se první Gottovi fanoušci začali scházet už dnes ráno. Veřejnost bude moci církevní obřad sledovat v areálu Hradu i před ním na velkoplošných obrazovkách. Mši, která je pouze pro zvané hosty, bude sloužit pražský arcibiskup Dominik Duka. Pozvány jsou jich stovky. Vláda vyhlásila na dnešní den státní smutek.

Už v pátek se za účasti téměř 50.000 lidí uskutečnilo veřejné rozloučení s Gottem v paláci Žofín.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80. let. Léčil se s akutní leukemií.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 10. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 24°C

Celá předpověď