Brankář Šeda věří, že Mladá Boleslav má šanci přes FCSB postoupit

foto Brankář fotbalistů FK Mladá Boleslav Jan Šeda hovoří 14. srpna 2019 v Mladé Boleslavi na tiskové konferenci před odvetným zápasem 3. předkola Evropské ligy s rumunským klubem FCSB.

Mladá Boleslav - Brankář Mladé Boleslavi Jan Šeda se výraznou měrou podílel v prvním utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy na hřišti FCSB na bezgólové remíze. Třiatřicetiletý gólman věří, že pokud Středočeši budou hrát v odvetě stejně jako úvodních 65 minut v Rumunsku, šance na postup existují.

"Musíme si dát pozor na střelbu ze střední vzdálenosti. Bylo vidět, že se nebojí vystřelit, že to nehrají jenom do kuchyně. I na tohle si budeme muset dát pozor a samozřejmě dostupovat a držet svoje prostory. Myslím si, že pokud budeme hrát 65 minut jako u nich stejně kvalitně a stejně disciplinovaně, máme docela velkou šanci," řekl Šeda na tiskové konferenci.

Varováním pro Mladou Boleslavi je posledních dvacet minut úvodního duelu, v němž FCSB převzal otěže hry a útočník Florinel Coman několikrát Šedu nebezpečně prověřil. Gólman si ale větší vytížení užíval.

"Je to vždycky lepší. Brankářská pozice je specifická v tom, že se musíte koncentrovat a je to možná víc o hlavě, než když běháte po hřišti. Když jsem trošku víc v permanenci, je to pro mě lepší, protože se udržuje koncentrace a nějakým způsobem neuvadá," uvedl rodák z Vysokého Mýta.

O motivaci má postaráno. "Všichni hrajeme fotbal pro tyhle zápasy, že se můžete posunout dál. Je to hodně sledované, víc než česká liga. Strašně se na to těším a jsem jenom rád, že se mi povedlo jít do těchto zápasů jako jednička," konstatoval Šeda.

"Evropská liga je maximum, jakého můžete v české lize dosáhnout, pokud nepřestoupíte do Sparty, Plzně nebo Slavie. Budeme se koncentrovat a odvedeme stoprocentní výkon. Jsem přesvědčený o tom, že na hřišti necháme všechno," prohlásil Šeda, jenž působil i v Nizozemsku a Indii.

Středočechům se poslední zápas před odvetou povedl, v nedělním ligovém souboji přestříleli Spartu 4:3. "Každé vítězství vás posouvá trochu dál k aktuální formě. Věřím, že tohle nás naladilo velmi dobře. Dokázali jsme si, že i když jsme nebyli favorité, že s nimi můžeme hrát a že můžeme takový tým porazit," řekl Šeda.

Pochvaluje si i novou stoperskou dvojici Pudil - Takács, která nahradila duo z jarní části uplynulého ročníku Hájek - Jugas. "Měli jsme docela dost času na to se sžít. Odehráli jsme už docela dost zápasů. Stoperská dvojice Hájek - Jugas byla hodně kvalitní. Zatím nemáme vůbec problém s tím, že jsme je nahradili. Ba naopak, docela to zapadlo a funguje to. Vedení na to zareagovalo dobře, přivedli kvalitního hráče (Pudila) a dali to dohromady tak, že to šlape," uvedl Šeda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď