Petřínská rozhledna se rozsvítila ve francouzské trikoloře

foto Pražský magistrát nechal 16. dubna 2019 večer rozsvítit Petřínskou rozhlednu v barvách francouzské trikolory k připomenutí požáru katedrály Notre-Dame. V pařížské katedrále vypukl požár 15. dubna večer, hasiči památku uhasili a statika je podle odborníků neporušena. Petřínskou rozhlednu město rozsvěcuje k připomenutí významných okamžiků.

Praha - Hlavní město nechalo dnes večer rozsvítit Petřínskou rozhlednu v barvách francouzské trikolory k připomenutí požáru katedrály Notre-Dame. V pařížské katedrále vypukl požár v pondělí večer, hasiči památku uhasili a statika je podle odborníků neporušena. Petřínskou rozhlednu město rozsvěcuje k připomenutí významných okamžiků.

"Soucítíme s Paříží! Také Praha poznala, jak je bolestivé vidět národní symbol v plamenech. Požár Notre-Dame se nás proto dotýká o to víc," řekl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Světla se na rozhledně rozsvítila po setmění. Naposledy se Petřínská rozhledna rozsvítila loni v srpnu k uctění památky tří českých vojáků, které v Afghánistánu zabil sebevražedný atentátník. Tehdy šlo trikoloru českou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je neděle 8. prosince 2019

Očekáváme v 9:00 6°C

Celá předpověď