Policie zadržela dva podezřelé z vraždy čerpadlářky v Nelahozevsi

foto Policisté zadrželi 14. ledna 2019 večer dva podezřelé z loňské prosincové vraždy obsluhy benzinové stanice v Nelahozevsi (na snímku z 15. ledna 2019).

Praha - Policisté zadrželi v pondělí večer dva podezřelé z loňské prosincové vraždy obsluhy benzinové stanice v Nelahozevsi. Jejich věk ani pohlaví kriminalisté nezveřejnili, bližší informace poskytnou ve středu. V případě prokázání viny hrozí zadrženým 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Podle majitele čerpací stanice by mělo zadržení údajných pachatelů nynější obsluhu uklidnit.

Vražda čerpadlářky v Nelahozevsi - ilustrační mapka se základními údaji.

Kriminalisté a zásahová jednotka zasahovali v pondělí mezi 22:00 a půlnocí ve Vojkovicích na Mělnicku, kde zadrželi třicetiletého muže. Dalšího člověka policisté zadrželi v Kralupech nad Vltavou.

"V současné době probíhají další úkony trestního řízení," uvedl k případu středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Zda už bylo rozhodnuto o vzetí obou podezřelých do vazby, mluvčí zatím neuvedl.

Osmapadesátiletá čerpadlářka byla zavražděna při loupežném přepadení 3. prosince. Pachatelé ji zastřelili přes zavřené dveře, přestože se nebránila, naopak se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice.

Snímek z kamerového záznamu z loupežného přepadení benzinové čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku, při němž zemřela v noci na 3. prosince její pracovnice. Po vraždě zrušila nelahozeveská čerpací stanice noční provoz. Podle jejího majitele by mělo zadržení dvou podezřelých nynější obsluhu uklidnit. "Určitě je to skvělé," komentovala dnešní oznámení policie pracovnice pumpy Lada Burdová. Nepředpokládá ale, že noční provoz bude obnoven.

Starosta Nelahozevsi Jakub Brynda vnímá zadržení podezřelých pozitivně. "Doufám, že to jsou oni a že tu kapitolu budeme moci uzavřít, protože to byla tragédie," řekl ČTK. Lidé podle něj při hovorech často kroutili hlavou nad motivem vraždy.

Podezřelý, kterého policisté zadrželi ve Vojkovicích, neměl pravděpodobně v této obci na Mělnicku trvalý pobyt, řekla ČTK starostka Vojkovic Jana Koberová. Policisté muže v pondělí večer odvedli z bytu v rekreačním areálu u bývalé pískovny. Soukromý provozovatel tu postupně dostavuje řadový dům, nedaleko břehu je také restaurace. Podle starostky v lokalitě bydlí lidé, kteří nejsou v obci hlášeni k trvalému pobytu a s obcí přímo nemusejí vůbec přijít do styku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 19. června 2019

Očekáváme v 11:00 27°C

Celá předpověď