O vánoční rybí polévku byl v centru Prahy velký zájem

foto Pražský primátor Zdeněk Hřib (vlevo) a předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek (uprostřed) rozlévali vánoční rybí polévku 23. prosince 2018 na Staroměstském náměstí v Praze.

Praha - Tisíce porcí vánoční rybí polévky i houbového kuby na Staroměstském náměstí v Praze rozdával pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), kterému asistoval předseda strany Ivan Bartoš i místopředseda Jakub Michálek. Naběračky se Hřib ujal netradičně již den před Štědrým dnem, v minulých letech rozdávali primátoři polévku až 24. prosince. V pondělí Pražany i jiné návštěvníky metropole nasytí starosta Prahy 1 Pavel Čižinský.

Fotogalerie

Mezi lidmi, kteří dnes od 11:00 přišli vánoční pokrmy ochutnat, byli jak Češi a turisté, kteří přišli do centra metropole za předvánoční atmosférou, tak i potřební a lidé bez domova. Mnozí návštěvníci přišli primátora pozdravit a popřát mu hezké svátky.

Kuchaři na dnešek připravili 2000 porcí polévky podle speciálního receptu s koňakem a karamelem a 1000 porcí houbového kuby, který se rozdával na přání primátora Hřiba. Lidé si recepturu obou jídel velmi pochvalovali. "Jako od babičky," rozplývala se například jedna z návštěvnic nad polévkou.

Video: O vánoční rybí polévku byl v centru Prahy velký zájem
23.12.2018, 14:44, autor: Anna Charvátová, zdroj: ČTK

V předchozích letech bylo tradicí, že primátoři polévku rozdávali na Štědrý den, Hřib se ale rozhodl pro dnešek. Podle něj by se politici na Štědrý den neměli pohybovat ve veřejném prostoru. Připomněl také, že mnoho lidí drží na Vánoce půst.

Polévku dnes nabízela i Arcidiecézní charita před kostelem svaté Ludmily na náměstí Míru, v minulých dnech ji podávali představitelé městských částí například na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 nebo na náměstí OSN v Praze 9. V pondělí ji na Staroměstkém náměstí nabídne Čižinský, připraveno je, stejně jako dnes, asi 2000 porcí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 3:00 8°C

Celá předpověď