Horáček a Hilšer Drahošovi nabídli pomoc v kampani

foto Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš s manželkou Evou sledovali 13. ledna 2018 v Praze výsledky prvního kola prezidentské volby. Drahoš postoupil do druhého kola, v kterém se utká se současným prezidentem Milošem Zemanem.

Praha - Postupujícího do druhého kola prezidentské volby Jiřího Drahoše přijeli do volebního štábu podpořit dosavadní soupeři Marek Hilšer a Michal Horáček. Nabídli mu pomoc při volební kampani proti Miloši Zemanovi. Drahoš jim za podporu poděkoval.

Hilšer za Drahošem přijel i se svou ženou. Uvítal, že se Drahošovi podařilo uspět. "Kdybyste potřeboval nějakou pomoc, tak jsem rozhodně připraven," řekl. Drahoš podporu ocenil. "Hrozně si vážím, že jste sem přišel," řekl. Poděkoval Hilšerovi za rytířské soupeření a řekl, že pokud by uspěl Hilšer, podpořil by ho. Hilšera poté pozval k baru.

Video: Horáček a Hilšer Drahošovi nabídli pomoc v kampani
13.01.2018, 22:00, autor: Karel Čapek, zdroj: ČTK

Po několika minutách do štábu dojel i Horáček. Drahošovi řekl, že má vynikající výsledek a vynikající předpoklady. "Všichni vás musíme podpořit, my, co chceme zůstat na západě, co chceme zůstat ve slušné společnosti," řekl Horáček. Poděkovali si za férové soupeření. Shodli se, že nyní Drahošovi "bude hůř". "Do půl hodiny na vás začnou ty ošklivé věci," řekl Horáček.

Horáček posléze dodal, že pokud by měl Drahoš zájem, bylo by dobré, aby ho ostatní kandidáti podpořili osobní přítomností. Drahoš řekl, že se určitě domluví. "Cením si té nabídky i toho, že jsou oba pánové tady. I toho, že mi svou podporu takto explicitně vyjadřují," poznamenal Drahoš.

Horáček řekl, že nepovažuje kampaň za skončenou, hodlá v ní pokračovat. Horáček s Hilšerem i Drahošem se shodli v tom, že je potřeba, aby na Hradě byl jiný prezident. "Potřebujeme změnu, potřebujeme naději, že v té společnosti zavládne pozitivní atmosféra, že se tady nebudeme urážet, budeme se respektovat, tolerovat a budeme si přát úspěch," řekl Hilšer.

Přítomnost protikandidátů Drahošovi příznivci přivítali bouřlivým potleskem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď