Kulhánek je z posledního místa zklamaný, podpoří Drahoše

foto Prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek sledoval 13. ledna 2018 v Čestlicích nedaleko Prahy sčítání hlasů v prvním kole prezidentských voleb.

Praha - Neúspěšný prezidentský kandidát Vratislav Kulhánek podpoří ve druhém kole prezidentské volby bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Ze svého posledního místa mezi devíti kandidáty je zklamaný. Soudí, že mu mimo jiné uškodil jeho kladný postoj k přijetí eura. Za neúspěchem podle něj může být i to, že lidé volili mezi favority a mysleli si, že svoji kandidaturu nebere moc vážně. Řekl to dnes ČTK.

Ve volbách Kulhánkovi hodilo hlas přes 24.000 lidí, tedy necelého půl procenta. Čtyřiasedmdesátiletý bývalý předseda představenstva Škody Auto řekl, že Drahoše zná dlouhá léta a nic jiného než ho v druhém kole podpořit, nepřipadá v úvahu.

"Byl jsem nemile překvapen, počítal jsem s mnohem lepším výsledkem," komentoval Kulhánek svůj výsledek. Sešlo se podle něj několik důvodů, proč nezískal víc. Vedle atmosféry, která nahrávala volbě favoritů, jmenoval, že řada lidí jeho kandidaturu nebrala vážně. "Což nebyla pravda," uvedl s tím, že možná nešli k volbám lidé, na které spoléhal. Vliv podle něj měl i jeho postoj k euru.

Zda se bude chtít ucházet o jiný politický post, Kulhánek neví. "Cíl být prezidentem byl zajímavý, otázka je, do jaké míry bude zajímavé něco dalšího," konstatoval.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď