Koho podpoří, rozhodne Hynek až těsně před druhým kolem voleb

foto Prezidentský kandidát Jiří Hynek.

Praha - Prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek chce přes neúspěch v prezidentských volbách do politiky. Krátce před sečtením všech volebních okrsků měl 1,2 procenta, což ho mezi devíti kandidáty postavilo na sedmé místo. Zda v druhém kole voleb podpoří současnou hlavu státu Miloše Zemana, nebo bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše, oznámí až den před druhým kolem voleb. ČTK řekl, že jim v průběhu bude klást otázky a zveřejňovat je na sociálních sítích.

"Děkuji všem voličům, kteří mi dali hlas, a chci jim říct, že to nebyl marný hlas, protože mne posiluje v tom, že budu v politice pokračovat," uvedl kandidát, který je členem a zakladatelem strany Realisté. Současně pogratuloval vítězům prvního kola. Zda se třeba bude ucházet o místo v Senátu, zatím neví. "Nejsem ještě rozhodnut jakým způsobem, ale určitě z politiky neodejdu," uvedl. Podotkl, že témata, která do předvolební diskuse přinesl, voliče oslovila. Hlas mu dalo přes 63.000 lidí.

"Máme ještě 14 dnů do druhého kola, já si dovolím je využít k tomu, že oběma kandidátům budu klást otázky, které považuji za naprosto klíčové. Budu jejich odpovědi zveřejňovat u sebe na facebooku a komentovat je," uvedl. Koho bude volit, oznámí den před druhým kolem. "Ale nechám na nich, zda se rozhodnou stejně jako já, nebo jinak," řekl. Na to, aby dával podporu některému z dvojice favoritů, je podle něj příliš brzo.

Výsledky voleb sledoval šestapadesátiletý Hynek spolu se svým týmem v restauraci U Klokana v Jesenici u Prahy, kde žije. V říjnových sněmovních volbách byl Hynek ústeckým lídrem Realistů, ve kterých ale nová strana skončila až na 13. místě (0,71 procenta hlasů).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď