Hannig podpořil Zemana, je rád za předposlední místo

foto Prezidentský kandidát Petr Hannig (vlevo) přišel 13. ledna 2018 do hotelu Na zámečku v Praze sledovat sčítání hlasů v prvním kole prezidentských voleb. Druhý zprava je mluvčí jeho kampaně Adam B. Bartoš.

Praha - Vydavatel a producent Petr Hannig (Rozumní) před druhým kolem prezidentských voleb doporučil svým voličům hlasovat pro Miloše Zemana. ČTK řekl, že oceňuje korektní debaty s dalšími sedmi Zemanovými protikandidáty. Je rád, že splnil svůj cíl, aby s minimálními náklady na kampaň byl alespoň předposlední. Po sečtení téměř 100 procent hlasů za sebou nechal se ziskem přes 0,5 procenta Vratislava Kulhánka.

"Já jsem spokojen, děkuji všem svým voličům. Já jsem neměl žádnou reklamu, vyskytoval jsem se jen v debatách. Dal jsem si takový cíl, že budu spokojen, když budu předposlední, a to zatím jsem," řekl Hannig ČTK. Dodal, že do kampaně šlo dohromady jen 47.000 korun na spoty v televizi a rozhlase.

Do druhého kola podpořil Zemana, protože je blízký jeho politickému názoru. "Doporučuji tedy voličům, aby volili Miloše Zemana, ale ponechávám jim volnou cestu, protože nikomu člověk nemůže absolutně doporučovat," uvedl. Osm kandidátů, kteří chodili na rozdíl od Zemana do debat, podle něj mělo korektní vztahy bez nevraživosti či antipatií.

V konečných výsledcích ho překvapil téměř devítiprocentní zisk Marka Hilšera. "Také neměl v podstatě žádné billboardy a vyletěl hrozně vzhůru," uvedl. Naopak Mirek Topolánek podle něj měl velkou kampaň a výsledek nebyl dobrý. "Lidi se nerozhodují podle debat nebo billboardů, ale takového milieu," uvedl.

V budoucnu chce Hannig hlasy zúročit se stranou Rozumní, které předsedá. Uvažuje například o kandidatuře do Senátu v Praze 12, kde bydlí.

Reklama

Právě zveřejněno