Horáček podpoří Zemanova protikandidáta i billboardy

foto Prezidentský kandidát Michal Horáček ve svém štábu v Praze, kde 13. ledna sledoval výsledky prvního kola prezidentských voleb.

Praha - Prezidentský kandidát Michal Horáček počítá s tím, že v případném druhém kole podpoří protikandidáta současné hlavy státu Miloše Zemana. Řekl to novinářům ve svém volebním štábu. Zemanovu protikandidátovi by nabídl i prostor na billboardech, které má pro období mezi oběma koly voleb předplacené, dodal.

Horáček, který v průběžných výsledcích aktuálně bojuje o čtvrtou příčku s Markem Hilšerem, novinářům řekl, že do kampaně dal všechno a bral ji vážně. Předvolební debaty osmi Zemanových vyzyvatelů podle něj přinesly kultivovanější diskusi. "Podařilo se nám nastavit novou laťku, která, doufám, v české politice zůstane," uvedl Horáček.

V případném druhém kole chce podpořit svou energií i svými prostředky kohokoliv, kdo postoupí proti Zemanovi. "Pokud bych to neměl být já, nabídnu takovému kandidátovi prostor na billboardech, které jsem koupil, abych ukázal, že to myslím vážně," konstatoval Horáček. Na přímý dotaz, zda by se podpora týkala i aktuálně druhého Jiřího Drahoše, odpověděl Horáček, že samozřejmě.

Michal Horáček prý prožívá krásný klidný den

Prezidentský kandidát Michal Horáček v druhý den voleb prožívá krásný klidný den. Řekl to ČTK v sídle svého volebního štábu v pražském Mánesu. Do galerie, kde jsou desítky zástupců médií a Horáčkových příznivců, dorazil před 14:00. Před novináři poděkoval všem svým spolupracovníkům a uvedl, že očekává verdikt voličů.

"Vůbec nejsem nervózní, mám dnes po delší době první takový klidný hezký den. Býval jsem nervózní z toho, když byla akce. Teď už je to jenom v rukou voličů," řekl ČTK.

Před novináři poté poděkoval nejprve manželce Michaele a uvedl, že díky ní mohl za 16 měsíců projet Česko. Poděkoval i svým spolupracovníkům za to, že mu umožnili doplňovat si znalosti, že pomáhali zajistit setkání s občany a že mu pomohli seznámit voliče s jeho programem.

"Byla to nádherná doba, teď už v naší moci a mojí moci není udělat nic. Uzavřely se volební místnosti a naši spoluobčané rozhodli. Já jejich výrok, jejich verdikt očekávám úplně bez nervozity, s pokorou a s úctou," řekl.

Mezi přítomnými, kterých neustále přibývá, je také filozof Miroslav Petříček.

Horáček odvolil v pátek v Roudnici nad Labem, kde žije. Věří tomu, že uspěje, nechtěl ale spekulovat, koho by si přál případně v druhém kole jako soupeře.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď