Fotbalová Slavia už nepočítá s Altintopem, Rotaněm a Šventem

foto Fotbalisté Slavie Praha zahájili 3. ledna 2018 v Praze zimní přípravu před jarní částí prvoligové sezony. Na snímku v popředí v bílém jsou zleva asistent trenéra Zdeněk Houštecký a kondiční trenér Martin Třasák.

Praha - Fotbalová Slavia Praha už nepočítá s trojicí zahraničních hráčů Halilem Altintopem, Ruslanem Rotaněm a Dušanem Šventem. Ani jeden z nich dnes nezahájil s úřadujícím mistrem zimní přípravu a všichni tři mají svolení hledat si nové angažmá.

Altintop s Rotaněm přišli do Slavie v létě spolu s další zvučnou zahraniční akvizicí Dannym, vysoká očekávání ale nenaplnili. Pětatřicetiletý turecký záložník Altintop bojoval s tréninkovým mankem a do sestavy Pražanů se neprosadil. V lize nastoupil jen osmkrát s bilancí jediného gólu a do evropských pohárů vůbec nezasáhl.

Více se čekalo i od šestatřicetiletého ukrajinského reprezentanta Rotaně. Střední záložník zasáhl i vinou zdravotních problémů pouze do sedmi ligových zápasů, na rozdíl do Altintopa však hrál poháry.

Nový trenér Slavie Jindřich Trpišovský se sportovním ředitelem Janem Nezmarem už nepočítají ani se Slovákem Šventem. Dvaatřicetiletý bývalý reprezentant byl od začátku září zraněný a od té doby neodehrál na podzim ani minutu. Spekuluje se o tom, že by měl skončit i Nor Per-Egil Flo.

"Honza Nezmar tu byl dřív než já, jak už jsme několikrát řekli, je tu nějaká koncepce, vize. První nástřel byl před mým příchodem a já jsem se s tím rozhodnutím jen ztotožnil," řekl novinářům Trpišovský po prvním tréninku v Edenu, který provázela mimořádně prudká bouře s krupobitím.

"Dlouho nepamatuji, že by v Praze něco takového bylo, ale my z Liberce jsme zvyklí. Tohle bylo ještě mírumilovné. My jsme zvyklí na rolby během tréninku, kličkování mezi bagry," smál se bývalý liberecký kouč.

Přípravu s Pražany zahájil Ruslan Mingazov, který se vrací z hostování, a čtveřice mladíků. Šanci trénovat s A-týmem dostali Pavel Bucha, Václav Pardubský, Vojtěch Mareš a Jan Vejvar. Na soustředění ve Španělsku by pak měl tým doplnit brankář Jakub Markovič.

Kádr nebyl na startu přípravy kompletní. Až před kondičním soustředěním ve Španělsku, kam Pražané odletí v pátek, se připojí Danny a afričtí hráči Simon Deli s Michaelem Ngadeuem.

Žádnou posilu zatím druhý tým ligové tabulky na startu přípravy nehlásí. I když se spekuluje, že Slavia jedná s Libercem o možném příchodu brankáře Ondřeje Koláře, Vladimíra Coufala či Ondřeje Kúdely.

"Nějaká jména tam jsou správná, některá ne v těch třech," pousmál se Trpišovský. "My teď chceme hráče hlavně poznat detailně. Pokud by měl někdo přijít, tak to musí být buď hodně mladí hráči do 20 let, top talenti, nebo hráči, kteří budou přímo do základní sestavy," dodal.

Slavia podle něj nejspíš trochu opustí cestu zahraničních posil, které přivedla v létě. "Zahraniční hráč musí být rovnou do základu. To byl i důvod, proč někteří hráči skončili. Cizinci by měli být ti nejlepší v kádru. Poohlížíme se po českých hráčích, ať už tady v Česku nebo v zahraničí," řekl Trpišovský.

Vedle soustředění ve Španělsku čeká Slavii v zimě i kemp v Dubaji.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď