Se zády pořád bojuju, přiznala Sáblíková před pokračováním SP

foto Ilustrační foto - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková v závodu na 1500 metrů na Světovém poháru v Heerenveenu.

Calgary/Praha - Rychlobruslaře v čele s Martinou Sáblíkovou čeká od pátku v Calgary třetí díl Světového poháru. Česká hvězda dlouhých tratích měla v minulých závodech problémy s virózou a bolestmi zad, její stav není ideální ani nyní. V pátek na startu závodu na 3000 metrů však chybět nebude. Až poté se rozhodne, zda se představí i na dalších tratích.

"Se zády bohužel ještě pořád bojuju, jednou je to lepší, jednou horší. Střídá se to. S tím je spojená i aklimatizace, protože trochu zápolím s časovým posunem. Nemám to ráda, i proto vždycky jezdíme do míst, kde je tak velký rozdíl v časových pásmech, s dostatečným předstihem, abych si do závodů zvykla," uvedla Sáblíková.

Trojnásobná olympijská vítězka byla v Heerenveenu na trojce sedmá, ve Stavangeru na pětce poté třetí. V průběžném pořadí dlouhých tratí je nezvykle až pátá a stále čeká na premiérovou výhru v olympijské sezoně.

"Na závody se těším, i když v tuhle chvíli úplně nevím, co od sebe můžu očekávat. Calgary mám ale ráda a vždycky se sem ráda vracím. Určitě pojedu v pátek závod na tři kilometry, s Petrem (trenérem Novákem) zvažujeme ještě účast na kilometru a trati 1500 metrů. Všechno se ale bude odvíjet až od toho, jak se budu po trojce cítit a v jakém stavu budou moje záda," podotkla třicetiletá česká reprezentantka, který ovládla celkové hodnocení SP jedenáctkrát za sebou.

Vydařený vstup do sezony má za sebou Karolína Erbanová, který se v minulosti vždy "rozjížděla" pomaleji, letos už má ale za sebou řadu solidních výsledků a na pětistovce i kilometru je v SP průběžně pátá. Ve vysokohorském prostředí v Calgary může atakovat osobní rekordy na obou sprinterských tratích.

"Asi by to šlo, ale v hlavě vylepšení osobních rekordů nemám. Nesoustředím se na to. Potřebuji si udržet vzestup výkonů a dobrý pocit na ledě," řekla Erbanová, kterou v Kanadě čekají hlavní starty v sobotu a v neděli.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď