Útočník Krmenčík prodloužil v Plzni smlouvu do roku 2021

foto Fotbalista Plzně Michael Krmenčík.

Plzeň - Reprezentační útočník Michael Krmenčík prodloužil kontrakt s Plzní. Čtyřiadvacetiletý fotbalista nyní bude ve Viktorii smluvně vázán do roku 2021. Lídr nejvyšší soutěže o tom informoval na svém webu.

Krmenčík v této sezoně první ligy vstřelil devět gólů, k tomu zaznamenal šest asistencí a je nejlepším střelcem soutěže. Dalších pět branek plzeňský odchovanec na podzim přidal v evropských pohárech.

"Jsem šťastný, že jsme se domluvili a mohu svoji budoucnost spojit s klubem, který nosím v srdci. Věřím, že nás společně čekají velká vítězství," řekl Krmenčík. V posledních třech soutěžních zápasech chyběl kvůli zranění kotníku, ale věří, že se ještě do konce podzimu dá dohromady. "A pomůžu klukům ve zbývajících dvou zápasech. Potom se musíme kvalitně připravit na náročné jaro. Společně s Viktorií máme jen ty nejvyšší ambice," doplnil hráč s 11 reprezentačními starty a šesti góly.

Pro západočeský klub bylo udržení Krmenčíka prioritou. "Michael patří momentálně k nejlepším českým útočníkům. Dokázal se prosadit nejen ve viktoriánském, ale i v reprezentačním dresu, což potvrzuje jeho kvality," uvedl generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek.

O Krmenčíka podle médií usilovaly kluby z Anglie či Francie. V létě neuspěla ani pražská Slavia s údajnou nabídkou 80 milionů korun. "O Michaela je zájem v zahraničí, protože v české lize neexistuje klub, který by ho dokázal získat. Nakonec Viktoria je na prvním místě a v tuto chvíli nemá smysl, aby Michael odcházel do klubu, který se Plzni dívá na záda," prohlásil hráčův agent Dalibor Lacina. "Pokud se někdy bude řešit Michaelova budoucnost směrem k transferu z Plzně, bude to jedině v souvislosti se zahraničním celkem," dodal.

Rodák z Kraslic dohromady v první lize zasáhl do 84 zápasů a zaznamenal 30 branek a 12 asistencí. Krmenčík také hostoval z Plzně v pražské Dukle a Ostravě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď