Nadprůměrné úročení a nový IT systém dělají z ČMSS největší spořicí banku v ČR

Českomoravská stavební spořitelna je pro soukromé osoby největší a nejoblíbenější spořicí bankou u nás. Ke konci roku 2015 spravovala vklady klientů v celkové výši 142 miliard korun. V současné době nabízí zhodnocení vkladů o 1,3 procenta. V kombinaci se státní podporou to při optimální měsíční úložce představuje roční zhodnocení 3,5 % po dobu minimálně šesti let. Žádný jiný zabezpečený produkt klientům takový výnos nenabídne.

V žádné jiné bance nespoří klienti více

Zájem o stavební spoření na rozdíl od jiných finančních produktů stále mírně roste díky jeho bezpečnosti. „Samozřejmě víme, že velká část finančních prostředků v bankách leží na běžných účtech a velikostí se největším českým bankám nemůžeme rovnat. Pokud ale vezmeme pouze spořicí a investiční produkty pro drobné klienty, v žádné jiné finanční instituci v ČR nespoří občané ČR více,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Stále se zvyšuje zájem o úvěry na bydlení

Přispívají k tomu i nízké úrokové sazby, které na počátku letošního roku dále poklesly a v lednu vytvořily nové historické minimum. Průměrná úroková sazba podle statistik ČNB dosáhla 3,87 %, což je nejnižší hodnota od zavedení sledování úrokových sazeb. Nejnižší možné sazby u úvěrů zajištěných nemovitostí jsou ještě výrazně nižší, např. ČMSS nabízí nejnižší sazbu 2,1 %. „Největší nárůst zájmu vidíme právě při financování rekonstrukcí a modernizací. Na novou kuchyň nebo koupelnu nemá smysl brát si hypotéku a částka z průměrného spotřebitelského úvěru nestačí, sazby spotřebitelských úvěrů jsou navíc výrazně vyšší,“ uvádí Vladimír Staňura, předseda představenstva ČMSS.

Zlepšení komunikace s klienty díky novým IT systémům v ČMSS

Oblíbená Liška chce být moderní bankovní institucí, která chce svým klientům poskytnout velký komfort v online prostředí. Nový IT systém umožní spořitelně lepší poznání klienta a zákazníkům jednodušší získávání informací a produktů ČMSS. Práce na novém systému zahájila ČMSS v roce 2013, hlavním bankovním systémem se stal software StarBuild od společnosti Asseco. „Do projektu byly zapojeny stovky zaměstnanců ČMSS, kterým za úspěšnou implementaci patří velký dík,“ říká Věra Koubová, členka představenstva zodpovědná za IT.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je pondělí 18. března 2019

Očekáváme v 19:00 5°C

Celá předpověď