#25Cesko /7.5.1993/ V Praze začne vycházet večerník "Dobrý večer"

foto Titulní strany celostátních deníků MF DNES, Právo, Lidové noviny a Hospodářské noviny z 16. září, které reagují na rozhodnutí ČSSD nepodpořit rozpuštění sněmovny (na většině snímků je předseda ČSSD Jiří Paroubek).

Od pondělí 10. května začne vycházet ve stotisícovém nákladu nový list pro Prahu a okolí s názvem Dobrý večer. Nový večerník, který bude stát 1,90 Kč, bude mít denně 16 stran, páteční vydání s 32 stránkovým TV magazínem bude za čtyři koruny. Jeho vydavatelem je akciová společnost Risk. "Nový večerník se pokusí zlomit čtyřicetiletý monopol bývalého listu MV KSČ a chce se stát nedílnou součástí života hlavního města," uvedl jeden ze zakladatelů Miloš Skalka.

Komentář: Vydávání tohoto večerníku nemělo úplně dlouhého trvání. Jeho existenci ale tady rozebírat nechci. Spíš chci říci, že mám pocit, že se často hodně podceňuje význam regionálních médií. Místní události se mohou zdát nepodstatné a o těch skutečně zásadních přeci případně napíše nějaký větší deník. Chyba lávky. Sama jsem, což ale asi není úplně častý jev, pravidelným čtenářem plátku pro část Prahy, kde bydlím, a velmi ráda si ho pročítám. Někdy se dokonce nestačím divit, co je nového a jaké možnosti moje čtvrť nabízí. V poslední době to byly například různé lokální symbolické činnosti a způsoby, jak oslavit právě výročí založení českého státu. Nikde jinde se totiž o nich nepsalo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď