#25Cesko /7.4.1993/ Na 60 zaměstnanců ČTK podalo výpověď kvůli odvolání šéfredaktora

foto Konkurz na funkci generálního ředitele ČTK Rada ČTK připravila pro kandidáty psychologické testy a poho- vory. (ctrip) Členka Rady ČTK Zdena Hůlová (zleva), prozatimní ředitel ČTK Tomáš Kopřiva a předseda Rady ČTK Přemysl Wiesner během konkurzu na funkci generálního ředitele ČTK.

Téměř šedesát zaměstnanců ČTK podalo v souvislosti s vývojem v agentuře výpověď. Mezi nimi byla naprostá většina řídících pracovníků. Výpovědi zdůvodňovali ztrátou perspektivy v podniku pod vedením prozatímního generálního ředitele Tomáše Kopřivy. Pracovníci ČTK, kteří se rozhodli podat výpověď, rovněž protestovali proti úternímu odvolání šéfredaktora úseku slovního zpravodajství Petra Holubce.

Komentář: O této situaci v ČTK jsem popravdě vůbec nevěděla a seznamovala jsem se s ní až postupně během pročítání zpráv. Situace byla vyostřená po několik měsíců a uklidňovat se začala až poté, co byl v červnu zvolen nový generální ředitel Milan Stibral. Ten se zavázal přesvědčit kolegy, kteří podali výpověď, aby svoje rozhodnutí změnili, a zároveň přislíbil zlepšení hospodářské situace agentury. Stibral poté řídil ČTK až do roku 2011.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 15. října 2018

Očekáváme v 23:00 14°C

Celá předpověď