#25Cesko /6.2.1993/ Praha podruhé ožila Plesem v opeře

foto Francouzský herec Alain Delon se zúčastnil jako host Plesu v opeře ve Státním divadle v Praze (Smetanovo divadlo). (ctrip) Francouzský herec Alain Delon v doprovodu Zuzany Mausové, konzulky ve Švýcarsku v lóži Státní opery v Praze při Plese v opeře.

Diplomati, politici a další významné osobnosti z finančních, aristokratických a uměleckých kruhů České republiky i ze zahraničí se v sobotu večer sešli v pražské budově Státní opery, kde se druhým rokem uskutečnil Ples v opeře. Hlavním hostem plesu byl francouzský herec Alain Delon.

Komentář: Pražské plesy v opeře měly v minulosti dlouholetou tradici. Ta ale byla narušena rokem 1948. Obnovy akce se Státní opera dočkala až v roce 1992, kdy byl podle informací z ČTK tento „comeback“ zahraničními médii označen za famózní.

To je samozřejmě skvělá zpráva a já sama mám obdobné akce v oblibě. Ples v opeře má ale i svou stinnou stránku a ta je v současnosti stále více vidět. Už v roce 1993 svůj nesouhlas s plesem a zejména pak s nerovností mezi „smetánkou“ a ostatními „smrtelníky“, kterou ples určitým způsobem symbolizuje, dala najevo skupina demonstrantů, která se v onu únorovou sobotu u opery objevila.

Řekla bych, že tento pozlátkový trend se prohlubuje a dnes už se o slavném Plesu v opeře dozvídáme hlavně z bulváru v souvislosti s tématy, jako jsou celebrity, pompéznost šatů a hlavně pak cena rób a šperků. Z plesu se čím dál více stává určitá přehlídka (ne)módních individuí, které spíše než tradici operních plesů představují symbol prvoplánovosti a povrchnosti.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je úterý 18. září 2018

Očekáváme v 19:00 25°C

Celá předpověď