#25Cesko /4.3.1993/ Slovenské dráhy ruší několik spojů mezi Prahou a Bratislavou

foto Na pražském hlavním nádraží byla 11. srpna pokřtěna lokomotiva řady 380 v novém designu, který připomíná 80 let od zahájení provozu expresního spojení Slovenská strela mezi Bratislavou a Prahou.---Official presentation and christening of locomotive of series 380 with design marking 80 years since launch of express trains Slovenska strela between Prague and Bratislava in Prague, Czech Republic, August 11, 2016. (CTK Photo/Michal Dolezal)

Bývalý náměstek ministra dopravy a spojů Štefan Kobetiš na tiskové konferenci strany KDH v Bratislavě oznámil, že od 23. května se ruší hned několik vlakových spojů mezi Prahou a Bratislavou. Situace by se měla týkat především vlaků s lůžkovými vagóny Devín a Hornád či ranní Slovenské strely. Kobetiš dále zdůraznil, že od rozdělení republiky zaznamenaly slovenské železnice ztrátu 370 miliónů korun, přičemž jen na mzdy a odvody potřebují o deset miliónů více.

Komentář: V současnosti se naopak řeší neustálé nasazování nových vlaků a maximální vytíženost na hlavních vlakových koridorech. Zajímalo mne, kolikrát za den je možné se do Bratislavy vlakem dostat. Co se týká přímých spojů od různých dopravců, těch každý den z Prahy vyjede až dvanáct, v opačném směru je to pak jen o jeden méně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď