#25Cesko /3.4.1993/ Silvia Lakatošová se stala Miss '93

foto Miss Československo93 Dne 3.dubna 1993 byla v Karlových Varech zvolena Miss České a Slovenské republiky,kterou se stala Silvia Lakatošová. (ctrip) zleva:Tři nejhezčí dívky MISS 93 - Karin Majtánová (2.) plus Silvia Lakatošová (1.) plus Simona Smejkalová (3.) hš

Společná soutěž o nejkrásnější dívku České a Slovenské republiky vyhlásila na finále v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech své vítězky. Miss roku 1993 se stala devatenáctiletá rodačka ze Svatého Jura u Bratislavy Silvia Lakatošová. Titul první vicemiss náležel Slovence Katrin Majtánové a třetí místo obsadila osmnáctiletá Simona Smejkalová z Prahy. Podle moderátora Romana Šmuclera tento večer ovládla Slovenská republika.

Komentář: Moc se mi líbí, že i po rozdělení byla Miss ještě v roce 1993 společná. Připomíná mi to trochu současnou dobu, kdy se podobné zábavné soutěže, o jejichž kvalitě a přínosu by sice asi šlo spekulovat, opět sjednocují pod společnou vlajku. ČeskoSlovensko má talent, ČeskoSlovenská superstar a tak podobně. Pokud bychom se ale zaměřili pouze na Miss, přijde mi, že tato soutěž, která mi, když jsem byla malá, připadala vždy jako velká událost, kterou sledoval snad každý, prošla zajímavou cestou a vývojem. V jednu chvíli se se soutěžemi krásy roztrhl pytel. Najednou se tak zjevilo hned několik na chlup stejných soutěží a nikdo nevěděl, která že Miss je to tedy tentokrát. A tak to šlo postupně dál, až tyto galavečery ztratily (podobně jako jejich soutěžící) na váze a staly se jen dalším ne úplně významným kouskem v programu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 15. října 2018

Očekáváme v 23:00 14°C

Celá předpověď