#25Cesko /28.1.1993/ OD Kotva se zasloužil o obnovu metronomu na Letné

foto Výstaviště Praha - Všeobecná čs.výstava ----------------- (ctrip) Všeobecná čs.výstava. Metronom instalovaný po dobu konání Všeobecné čs.výstavy na místě bývalého Stalinova pomníku sk

Za obnovením chodu kyvadla metronomu na pražské Letné, které se znovu rozeběhlo 1. ledna 1993, stojí OD Kotva. Obchodní dům potvrdil, že celou akci inicioval a i nadále bude fungování jedné z dominant města financovat měsíční částkou 35.000 korun. "Je to náš symbolický příspěvek ke vzniku České republiky," řekl provozní náměstek ředitele Radomír Panský. "Prostě chceme, aby to, co v minulosti nefungovalo, bylo v novém státě opět funkční,“ dodal.

Komentář: Metronom bere moje generace především jako něco, co k Letné patří a tak nějak vždy patřilo. A možná i proto je tato zpráva překvapivá, ať už s ohledem na iniciativu od OD Kotva, načasování „znovurozběhnutí“ či fakt, že metronom nebyl určitou dobu v pohybu tak, je většina zvyklá. Důvod, proč by tomu tak mohlo být, je možná právě to, že toto místo na Letné často bývá v letech 1989-1993 uváděno spíš do souvislosti se vznikem Radia Stalin, které zahájilo vysílání právě pod bývalým pomníkem, kde se metronom od roku 1991 nachází. A to se přitom nestává moc často, aby se víc vědělo o tom, co se skrývá pod povrchem, než o tom, co je nad ním.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je úterý 18. září 2018

Očekáváme v 17:00 28°C

Celá předpověď