#25Cesko /26.5.1993/ Pivaři preferují Radegast, Starobrno a Prazdroj

foto Společnost Heineken spustila 13. dubna v pivovaru Starobrno v Brně novou linku na stáčení piva do speciálních plastových lahví. Linka s vlastním vyfukovacím strojem naplní v plném výkonu až 14.000 lahví za hodinu.

Podle návštěvníků mezinárodních veletrhů PIVEX a VINEX jsou nejoblíbenějšími značkami piva Radegast, Starobrno a Prazdroj. Vyplývá to z výzkumu Ústavu veřejného mínění a marketingu Masarykovy univerzity v Brně, který se uskutečnil během výstavy. Podle člena Ústavu Miroslava Foreta anketa potvrdila "jistý pivní lokální patriotismus". Například návštěvníci z Brna častěji uváděli Starobrno, obyvatelé severní Moravy Radegast, Pražáci dávají přednost Staropramenu, bratislavští návštěvníci preferují značku Zlatý bažant. Z průzkumu také vyplynulo, že pivo nepije 29 procent dotázaných.

Komentář: Myslím si, že dnešní průzkumy by dopadly jinak. Je ovšem důležité mít na paměti, že PIVEX a VINEX jsou festivaly konající se na Moravě, tudíž výsledky nebudou zcela reprezentativní pro celou Českou republiku. Nemůžu také nezmínit stále větší oblibu lokálních a malých pivovarů, které často představují dost příjemnou změnu v nabídce, v níž konzument může objevit kdejaký mokový klenot. A i když jsem zde nedávno české pivařství trochu hanila, v případě těchto minipivovarů za sebe dávám palec nahoru.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď