#25Cesko /26.4.1993/ Popron vydal už tři milióny hudebních nosičů

foto Ředitel firmy Popron František Rychtařík.

Pražské hudební vydavatelství Popron oznámilo, že během své tříleté existence vydalo už tři milióny nosičů v podobě magnetofonových kazet, CD i gramodesek. Na tiskové konferenci ředitel František Rychtařík řekl, že kromě zahraniční a domácí tvorby se chce nově zaměřit také na vydávání klasické hudby. "V plánu zatím máme 16 titulů z tvorby starých českých mistrů v přednesu souborů Virtuosi di Praga a Wihanova kvarteta," uvedl.

Komentář: Název Popron bylo pro mě vždy, podobně jako Supraphon, synonymem českých hudebních vydavatelství. Supraphon vídám odjakživa na starých deskách, které sbírám, Popron jsem registrovala od puberty, kdy jsem se hudbě začala více věnovat.

Při výběru této zprávy jsem se tedy rozhodla podívat, jak je to se společností dnes. A to je popravdě oříšek. Při zadání slova Popron do vyhledávače mi vyjel jako první odkaz na e-shop. Na něm ovšem kromě hudby či filmu lze nakoupit také kosmetiku, domácí potřeby nebo sluneční brýle. Firma Popron Média skončila v roce 2014 v konkurzu. Sice se ji podařilo prodat, její podíl na trhu je ale oproti 90. letům zanedbatelný.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 15:00 21°C

Celá předpověď