#25Cesko /23.3.1993/ Výroky Havla škodí České republice, tvrdí Zeman

foto Sjezd ČSSD v Hradci Králové. (ctrip) Zleva členové ČSSD Libor Mašek, Miloš Zeman a Pavel Dostál na XXVI. sjezdu ČSSD, který se konal ve dnech 26. - 28.února v Domě odborů v Hradci Králové.

Předseda ČSSD Miloš Zeman zkritizoval výrok prezidenta Václava Havla, že osobně považuje odsun sudetských Němců za nespravedlnost. „Tyto výroky jsou velmi málo uvážené a škodí České republice," prohlásil a dodal, že přestože byl Havlův výrok prezentován jako osobní názor, při návštěvách v zahraničí by se měl prezident držet oficiálního stanoviska své země.

Komentář: Téma odsunu Němců a problémy s tím spojené dodnes vnímám jako velmi citlivé téma, které ve společnosti stále silně rezonuje. Na vině je podle mě určitě to, co je znatelné i z této zprávy. Tedy nejednotný názor jak ve společnosti, tak samozřejmě i mezi politiky. Podle výzkumu z loňského roku v Česku nadále roste počet lidí, kteří odsun berou jako nespravedlivý. Společnost CVVM v lednu 2017 uvedla, že tohoto názoru se drží zhruba dvě pětiny společnosti. A to rozhodně není málo.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď