#25Cesko /22.4.1993/ Český rozhlas rozšiřuje vysílání pro slovenskou menšinu

foto Informační světlo On Air v rozhlasovém studiu redakce Radiožurnálu Českého rozhlasu v Praze. --- A red light with a sign "On Air" on a studio of Czech Radio (CRO) news station Radiozurnal (Radiojournal) in Prague, Czech Republic. (CTK Photo/Martin Sterba)

Český rozhlas oznámil, že od konce dubna rozšíří vysílání pro národnostní menšiny o nový slovenský pořad. Jde o magazín pro české občany slovenské národnosti věnovaný jejich problémům, názorům a zájmům. Na okruhu Regina se objeví každou středu od 15:00 do 16:00.

Komentář: Tento slovenský pořad se nazývá Strenutie a na Radiožurnálu jej lze naladit dodnes každou neděli večer. Rozhlas jej prezentuje jako „vysielanie Českého rozhlasu nielen pre slovenských spoluobčanov, ale pre všetkých, ktorí nechcú stratiť kontakt so Slovenskom a slovenčinou“. Má podobu hodinového magazínu, který přináší nejen klasické zpravodajství. Do vysílání jsou zváni také zajímaví „čeští Slováci“ či přední slovenské osobnosti z oblastí, jako je umění nebo věda. Myslím si, že je jedině dobře, že tento pořad stále funguje a je dalším důkazem toho, jak i nadále mají k sobě Češi i Slováci blízko.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď