#25Cesko /22.3.1993/ Mečiar: Česká vláda porušila mezinárodní právo

foto Konference ministrů sociálních věcí v Bratislavě. (ctrip) Konference ministrů sociálních věcí v Bratislavě. Na sn. Premiér SR Vladimír Mečiar při úvodním projevu.

Slovenská vláda se usnesla, že nebude opakovat kroky české vlády vůči slovenským držitelům investičních kupónů, uvedl premiér Vladimír Mečiar pro Slovenský rozhlas. Postup české vlády, která pozastavila předání akcií českých podniků získaných v kupónové privatizaci slovenským držitelům, označil za porušení mezinárodního práva a "neúctu k občanům pro příslušnost k národnosti". Zároveň vyslovil obavy, že v Čechách začínají převládat síly, které jsou v otázce vztahů mezi Čechy a Slováky radikální až ultraradikální.

Komentář: Dlouho jsem žila v přesvědčení, že většina věcí mezi Českem a Slovenskem se poměrně rychle vyřešila na začátku roku a obě země si pak žily bok po boku zase v klidu dál. Ale už třetí měsíc po sobě se stále přesvědčuji, že to tak nebylo. Takže se v podstatě až teprve teď dozvídám, jak vyostřené vztahy, hlavně v oblasti ekonomiky, mezi ČR a SR v roce 93 byly.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď