#25Cesko /21.1.1993/ Radio VOX hraje hezky a taky česky

foto Tisková konference RADIA VOX v Paláci kultury v Praze. (ctrip) Tisková konference RADIA VOX v Paláci kultury v Praze. Zleva: Karel Svoboda prezident společnosti RADIO VOX a Miroslav Ondříček.

Na konferenci Radia Vox, která se konala ve 448. den jeho vysílání, uvedli prezident společnosti Karel Svoboda, ředitel Michal Zelenka a spoluvlastník Miroslav Ondříček, že tato stanice je ryze českou společností bez cizího kapitálu. "Radio VOX hraje hezky a taky česky," zněl slogan stanice, který odkazoval na fakt, že podíl domácí produkce v tomto rádiu tvořil 25 procent. "Ve znaku máme slona, neboť toto zvíře by mělo přežít rok 2000. A to je i krédem naší stanice," zdůraznil Svoboda.

Komentář: Svoboda měl sice pravdu, že tento slon přežije i rok 2000. Jenže už o rok později výzkum MediaProjektu poukázal na značný pokles v poslechovosti Radia VOX a jeho frekvenci při dalším udělování licencí získalo Radio Blaník. Z pohledu studenta žurnalistiky je velmi překvapivé sledovat obrovský boom a rozvoj soukromých stanic v 90. letech. Jejich pestrost, zaměření a vůbec i vedení v podobě umělců a lidí z oboru je přesně to, co v současné době na české mediální scéně už skoro vůbec neexistuje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď