#25Cesko /20.1.1993/ Stiborová se stala prezidentským kandidátem Levého bloku

foto Marie Stiborová, kandidátka poslanců Levého bloku na funkci prezidenta ČR.

Klub poslanců Levého bloku navrhl poslankyni a docentku biochemie Marii Stiborovou za svého kandidáta pro první kolo volby prezidenta České republiky. Na tiskové konferenci Komunistické strany Čech a Moravy v Praze to uvedl její předseda Jiří Svoboda. Její kandidaturu podepsalo 31 poslanců včetně členů Hnutí za samosprávnou demokracii Moravy a Slezska a Liberálně sociální unie.

Komentář: Pro lidi, kteří volbu prvního prezidenta ČR zažili už jako dospělí, popřípadě ve věku, kdy už byli schopni sledovat aktuální dění, to možná takové překvapení není, pro mladší generace jsou ovšem jména dalších kandidátů na prezidenta z této doby úplně neznámá.

Kromě Marie Stiborové to byl ještě také předseda Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa Miroslav Sládek, který se v první volbě stal vyzyvatelem Václava Havla. Ovšem o těchto kandidátech se téměř nikdy nemluví a volba Havla zůstává, například ve školním dějepise, pokud se vůbec učitelé k této kapitole dostanou, jistou „one man show“ Václava Havla bez uvedení hlubšího kontextu a detailů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 19. července 2019

Očekáváme v 13:00 27°C

Celá předpověď