#25Cesko /2.5.1993/ V Karlových Varech skončila Pivní olympiáda

foto Pivní olympiáda, soutěž, pivo, pití. Jeden z účastníků pije pivo během soutěže 2. května 1993 v Karlových Varech. (ctrip)

První májový víkend v Karlových Varech se nesl ve znamení druhého ročníku Pivní olympiády. Třídenní program zahrnoval nejen soutěže jednotlivců a skupin v množství vypitého piva, ale také hudební a herecká vystoupení či ochutnávky piva a gastronomických specialit. Štafetu tisíc piv na čas zvládlo tisíc soutěžících za čtyři hodiny, 36 minut a 40 sekund. Králem pivařů se poté stal třiačtyřicetiletý František Hána z Mostu.

Komentář: Popravdě jsem již trochu alergická na to, jak se v naší zemi stále rozebírá pivo. Stereotyp o české nátuře a pivařském národu, který si sami Češi tak rádi svým chováním a činy potvrzují, je opravdu jedno velké klišé. A řekla bych, že třeba mé generaci už tato „nálepka“ i docela vadí, neboť ne všichni se s ní ztotožňují. To ovšem nemění nic na faktu, že dodnes je podobných „olympiád“ a pivařských soutěží mnoho. Zatím poslední Pivní olympiáda se konala vloni v Chatkách pod Branovem. Čím se ovšem od té z roku 1993 lišila, je fakt, že sami organizátoři zdůraznili, že se nejedná o soutěž v pití piva, ale o „sportovní akci“. Proč je tedy opět slovo pivo uvedeno v názvu?

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď