#25Cesko /2.2.1993/ Slovenský tisk přestal chodit do České republiky

foto Slovenské celostátní deníky 27. března na titulních stranách protestovaly proti vládnímu návrhu tiskového zákona. --- The Slovak dailies in the edition of March 27, 2008 protested against the governmental draft of the press law with a blank front page. The only published material was an artikel head-lined "The Seven Crimes of the Press Law". (CTK Photo/Jan Koller)

Od pondělí 1. února se do České republiky přestal dovážet slovenský tisk. Náměstek První novinové společnosti (PNS) Marian Porubský řekl, že se o tom dozvěděl až z médií. Uvedl, že netuší, z jakého důvodu situace nastala, a o jejím vyřešení již jedná se svým slovenským partnerem. „Smlouvu s nimi máme, dodávat by měli," dodal. Vedení PNS podle něj neví, zda se vyexpedovaná zásilka zastavila už na Slovensku, nebo až na hranicích.

Komentář: To, že se po rozdělení Československa ještě stále do ČR dovážely i slovenské noviny, je pro mě nová informace. V tomto případě si tedy opět neodpustím trochu toho povzdechu studenta žurnalistiky. Je pro mě totiž stále hodně zarážející, kolik hodin v rámci dějin médií je věnováno dávné historii na úkor novodobých dějin. To je samozřejmě problém i u klasických dějin – studenti perfektně znají pravěk, antiku, Nabukadnezara, ale orientace například v událostech po roce 1968 nebo 1989 jim už chybí, protože na ni čas v hodinách už nezbyl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je středa 19. září 2018

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď