#25Cesko /18.3.1993/ ČT1 od konce března uvede novou soutěž

foto V pražském Arcotelu Teatrino se 5. června konal křest alba zpěváků Heleny Vondráčkové a Jiřího Korna s názvem "Těch pár dnů". Na snímku kmotr alba režisér Jiří Adamec.

Česká televize oznámila, že připravuje novou televizní soutěž. Bude určena pro manželské, snoubenecké a sourozenecké páry a ponese název Šest statečných. Její premiéra se na obrazovkách objeví 31. března na programu ČT1. Pro Českou televizi ji v režii Jiřího Adamce připravila umělecká, produkční a reklamní agentura Art Production K., a.s. ve spolupráci s americkou maloobchodní společností K mart.

Komentář: Ať jsem hledala, jak jsem hledala, o této soutěži se mi nikde nepodařilo sehnat jakékoliv informace. Podle dobového programu se evidentně aspoň párkrát v roce 1993 objevila, ale něco víc? Nikde nic. Každopádně tato zpráva ukazuje minimálně jednu věc. A to fakt, jak často se v devadesátkách objevovaly v televizi všemožné soutěže. Tato měla zrovna být asi trochu jiná, protože účastníci měli v rámci pravidel například nakupovat v obchoďáku zboží za stanovený finanční limit a tak dále, ale i tak si nejspíše každý vzpomene, kolik soutěží dříve běželo. A to nejen v České televizi, ale taky na soukromých stanicích. V dnešní době toto číslo výrazně kleslo. Ano, televize sice nějaké soutěže mají, jejich kvalita je ale často mizivá a přínos pro diváka kromě povrchní zábavy nulový. Na druhou stranu je otázka, zda tomu někdy bylo skutečně jinak.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď