#25Cesko /17.3.1993/ Reklamy na cigarety mizí z pražských tramvají

foto =DG= Billboard propagující cigarety Marlboro, umístěný u plaveckého stadionu na Sportovní ulici v Brně. (reklama na tabák - cigarety Marlboro - billboard)

Reklamy na tabákové výrobky značek Marlboro a Camel postupně mizí z pražských tramvají. Důvodem jejich odstraňování není podle představitelů akciové společnosti Rencar zákon z roku 1992 o ochraně spotřebitele, který zakazuje reklamu tabákových výrobků, ale vypršení smlouvy mezi reklamní společností Rencar a firmou Philip Morris.

Komentář: Když jsem četla tuto zprávu, první co mne napadlo, byl logicky fakt, že reklamy byly stahovány z důvodu, že reklama na cigarety je jednoduše zakázána. Nic k řešení. V tomto případě tomu ale asi tak úplně nebylo. Podle informací, které jsme si sehnala, tento případ provázela diskuze, zda federální zákon o ochraně spotřebitele platí také pro ČR. Vznikl tak rozpor mezi Prahou a Brnem, kde pražský prokurátor bral reklamy v tramvajích jako porušení zákona, brněnský nikoliv. A tak se i přes tuto zprávu dá opět dostat o tomu, jak rozmanité a detailní otázky se řešily po rozpadu federace.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 1:00 16°C

Celá předpověď