#25Cesko /17.2.1993/ První pravidelná středeční schůzka Havel-Klaus

foto Volba prezidenta České republiky na 2.schůzi Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Praze. Nově zvolený prezident ČR Václav Havel, vlevo, v rozhovoru s premiérem ČR Václavem Klausem.---Vaclav Havel, left, talks to premier Vaclav Klaus at the Parliament session after he was elected President of the Czech Republic on January 26, 1993. CTK Photo/Stanislav Peska

Prezident Václav Havel a premiér Václav Klaus se poprvé sešli na pravidelné schůzce. Zahájili tak pravidelná setkání ministerského předsedy s prezidentem po zasedání vlády. "Mluvili jsme o důležitých bodech jednání vlády, které jsou pro veřejnost citlivé a kde jde vládě samozřejmě o to, aby prezident vystupoval v obdobném duchu jako ona," řekl Václav Klaus novinářům po hodinovém rozhovoru s prezidentem Havlem.

Komentář: Pravidelnost, společný postup a politický balanc. To vše mi z této zprávy vyznívá. A to vše jsou zároveň principy a záležitosti, které mám pocit, ze současné politické scény úplně vymizely. Místo toho je stále snazší se stát svědkem protichůdných zájmů, zaujatého chování, chaosu a hlavně nepředvídatelnosti, které evidentně českou politickou scénu sevřely více než pevně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď