#25Cesko /15.4.1993/ Lapidárium Národního muzea se po čtvrt století znovu otevřelo

foto Situaci kolem Výstaviště v Praze-Bubenči, které je památkově chráněno, řeší Praha už řadu let. "Areál je v katastrofálním stavu," řekl ČTK radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL). Prvním krokem podle radního bude otevření Výstaviště veřejnosti a jeho propojení s přilehlou Stromovkou. Mělo by se tak stát už na jaře. Na snímku ze 13. ledna je Lapidárium Národního muzea.

Po více než čtvrt století dlouhé přestávce bylo na pražském Výstavišti opět zpřístupněno Lapidárium Národního muzea. Prostřednictvím zhruba 400 exponátů představuje vývoj českého kamenosochařství od doby románské až po konec 19. století.

Komentář: Lapidárium je popravdě asi moje nejoblíbenější část Výstaviště. Kromě jeho původní funkce, která je zmíněna ve zprávě, se mi také líbí, že se stává součástí mnoha různých akcí, jako je například Designblok, kde se stává úplně novým prostorem pro různé umělecké instalace. Myslím si, že právě díky těmto událostem se lapidárium obecně dostává do širšího povědomí lidí, kteří by do něj za normálních okolností třeba vůbec nezašli, a získává tak na popularitě, kterou si rozhodně zaslouží.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 19. října 2018

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď