#25Cesko /12.2.1993/ Vláda švýcarského kantonu Bern uvažuje o humanitární pomoci ČR

foto Nové onkologické centrum bylo uvedeno do plného provozu v nemoc- nici v Českých Budějovicích.Je určeno pro komplexní léčbu všech druhů nádorů moderní technikou. (ctrip) Nové onkologické centrum v nemocnici v Českých Budějovicích bylo uvedeno do plného provozu. Je určeno pro komplexní léčbu všech druhů nádorů moderní technikou. Pohled do jednoho z pokojů.

Vláda švýcarského kantonu Bern uvažuje o humanitární pomoci některým zdravotnickým a sociálním zařízením v České republice. Uvedla to prezidentka Nadace Kord Jana Ptáčníka z Hradce Králové Alice Ptáčníková. Zástupci vlády z Bernu podle ní mapovali během týden potřeby humanitární pomoci v ČR a navštívili také nemocnici v Praze Motole a denní stacionář pro tělesně postižené děti v Hradci Králové. Podle Ptáčníkové půjde zejména o pomoc organizační, technickou a finanční.

Komentář: Když se řekne humanitární pomoc, vybavím si mise někam do Afriky či do míst postižených válkou, v krizové situaci, postižených nemocí, nedostatkem potravin atd. Ani jedna z možností mi na ČR v roce 1993 nesedí – nový stát, nový prezident, relativně stabilní situace, žádné značné problémy.

Tím samozřejmě nechci naznačit, že mi to přijde nesmyslné. Jednání Švýcarska bylo jistě pochopitelné a oceňuji ho. Jen tím chci poukázat na to, jak často máme rozsah tohoto slovního spojení velmi úzce nasměřovaný na konkrétní problematiku a při využití v jiném kontextu se může zdát až trochu nepochopitelné.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 7:00 17°C

Celá předpověď