#25Cesko /11.4.1993/ Poslanec Koháček: ČT záměrně dezinformuje

foto -DG- Z iniciativy signatářů výzvy "Děkujeme, odejděte!" se 20.prosince zhruba 30 převážně starších občanů rozhodlo využít poslaneckého dne k návštěvě svých zákonodárců zvolených v Praze. Důchodkyně Helena Stárková hovoří s poslancem ODS Petrem Koháčkem, který několik voličů přijal. ((ČR-1989-výzva-sněmovna)

Předseda parlamentní komise pro sdělovací prostředky Petr Koháček (ODS) v televizním pořadu Debata prohlásil, že větší část ODS není spokojena s vysíláním České televize. Podle Koháčka jsou ve zpravodajských pořadech někdy vysílány dokonce i záměrné dezinformace. Místopředseda kontrolního orgánu České televize - Rady ČT Jiří Zajíc názor poslance Koháčka odmítl.

Komentář: Je vidět, že osočování České televize z vysílání dezinformací není nic nového pod sluncem. Jen mi tato zpráva stále přijde jako úplné nic oproti tomu, co se děje v současné době. Útoky na Českou televizi sílí a kvůli výrokům mnohých politiků se začíná toto přesvědčení o „nepřátelské televizi“ stále více zakořeňovat ve společnosti. To se také negativním způsobem odráží na pozici novinářů ve společnosti. Situace, která je nejen tady, ale například i na Slovensku, může vést k dlouhodobé krizi a k ohrožení nejen samotných novinářů, ale celé této profese jako takové.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 24. října 2018

Očekáváme v 5:00 12°C

Celá předpověď