Zraněného Matějů nahradil v nominaci jednadvacítky na ME Havlík

foto Fotbalová reprezentace do 21 let odjela 2. června z Prahy na soustředění do rakouského Kaprunu před evropským šampionátem v Polsku. V popředí je Aleš Matějů.

Katovice (Polsko) - Z nominace fotbalové jednadvacítky na mistrovství Evropy v Polsku vypadl před nedělním úvodním duelem základní skupiny s Německem zraněný pravý obránce Aleš Matějů, který si při pátečním tréninku v Katovicích poškodil zadní stehenní sval. Místo něj trenér Vítězslav Lavička povolal záložníka Marka Havlíka.

Jednadvacetiletý Matějů se zranil při jedné z posledních akcí na tréninku. "Po kompletním vyšetření byla zjištěna trhlina ve svalu, která neumožní maximální zatížení. Léčba takového zranění může trvat řádově několik týdnů," uvedl v tiskové zprávě lékař českého týmu Petr Novák.

Matějů by pravděpodobně v úvodním duelu s Německem nastoupil v základní sestavě. Odehrál téměř celou kvalifikaci a na kontě má v jednadvacítce 12 startů a jeden gól. "Jedná se o komplikaci z hlediska týmu i hráče. Došlo k tomu v závěru tréninku bez cizího zavinění. Takové situace fotbal přináší," řekl Lavička.

"Aleš je samozřejmě zklamaný. Jak mi říkal, tak z minulosti větší zkušenosti s tímhle typem zranění nemá. Měl velkou chuť si dát pár dní klid a být k dispozici třeba na zbylé zápasy. Ale bohužel to není zranění, které by se vyléčilo za týden. Podle ultrazvuku je tam patrné porušení svalu," dodal Lavička.

Na pravém kraji obrany může Matějů nahradit univerzál Michal Sáček nebo jeden z levých beků Milan Havel či Daniel Holzer. "Máme připravenou další variantu. Věřím, že to nějak zásadně naši hru neovlivní. Michal Sáček je jedna z variant, jak vyřešíme tenhle post," uvedl Lavička.

Podle regulí turnaje může být zraněný hráč se souhlasem UEFA nahrazen před prvním zápasem jiným. Trenéři vybrali záložníka Slovácka Havlíka, jenž se na rakouském soustředění před ME nevešel do konečné nominace.

"Vzhledem k tomu, že někteří hráči v našem kádru jsou univerzální a mohou nastupovat na různých místech v sestavě, jsme o povolání pravého obránce neuvažovali. To nás vedlo k povolání Marka Havlíka," uvedl Lavička. "Hrál několik zápasů v kvalifikaci, byl s námi na rakouském kempu a byl připraven, pokud by případ, který nyní řešíme, nastal," doplnil.

Vedle zápasu s Německem se český celek v základní skupině šampionátu utká s Itálií a Dánskem. Všechny duely odehraje v Tychách.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je sobota 26. května 2018

Očekáváme v 7:00 15°C

Celá předpověď