Zlín otočil zápas s Boleslaví, Sparta porazila Opavu

foto Utkání 1. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav, 21. července 2018 ve Zlíně. Zleva Marek Matějovský z Boleslavi a Adnan Džafič ze Zlína

Praha - Fotbalisté Zlína při debutu kouče Michala Bílka v úvodním kole první ligy otočili zápas s Mladou Boleslaví a doma zvítězili 3:2. Vítězně skončil první zápas v české nejvyšší soutěži pro slovenského trenéra Zsolta Hornyáka, jehož Liberec porazil Karvinou 1:0 gólem z 85. minuty. Příbram doma remizovala s Teplicemi 1:1, Sparta vydřela výhru nad nováčkem z Opavy 2:0.

Mladá Boleslav po gólech Marka Matějovského a Nikolaje Komličenka získala už dvoubrankový náskok, který však dotáhli zlínští Zoran Gajič a Róbert Matejov. Ve druhé minutě nastavení pak o triumfu "Ševců" rozhodl Jean-David Beauguel.

V sestavě Zlína se z posil objevil pouze stoper Buchta, boleslavský trenér Weber nasadil do hry z nových tváří slovenského brankáře Kamenára a na kraji zálohy Diviše.

Liberec zdolal Karvinou gólem střídajícího Jana Pázlera z 85. minuty. Souboj debutujících trenérů tak ovládl Slovák Hornyák, hostující Roman Nádvorník nové angažmá začal porážkou. Karviná se na odpověď nezmohla a ani na pátý pokus v nejvyšší soutěži Slovan nedokázala porazit.

Nováčka z Příbrami poslal brzy do vedení Roman Květ, který se trefil z přímého kopu z 38 metrů, když tvrdou střelou nachytal teplického brankáře Jakuba Diviše. Krátce po změně stran ale vyrovnal Patrik Žitný. V útočně hraném utkání zůstala řada dalších šancí nevyužita. Tepličtí čekají na ligovou výhru osm utkání, Příbram šest.

Sparta na domácím hřišti porazila Opavu dvěma góly z druhého poločasu. Slezané drželi na Letné 72 minut senzační remízu, ale pak se z dálky trefil gabonský záložník Guélor Kanga a pojistku přidal Ghaňan Benjamin Tetteh. Sparta nad Opavou vyhrála v nejvyšší soutěži poosmé za sebou. Nováček se po 13 letech vrátil do ligy sympatickým výkonem, ale k bodům to nevedlo.

Výsledky sobotních zápasů 1. kola první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 3:2 (0:1)

Branky: 67. Gajič, 81. Matejov, 90.+2 Beauguel - 7. Matějovský, 64. Komličenko. Rozhodčí: Proske - Kotík, Pochylý. ŽK: Džafič, Beauguel - Diviš, Přikryl. Diváci: 3852.

Slovan Liberec - MFK Karviná 1:0 (0:0)

Branka: 85. Pázler. Rozhodčí: Julínek - Fišer, Podaný. ŽK: Nešický - Čolič, Panák, Moravec, Wágner, Dreksa, Ramírez. Diváci: 4548.

1. FK Příbram - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 17. Květ - 47. Žitný. Rozhodčí: Příhoda - Dobrovolný, Kříž. ŽK: Nový, Kilián, Tregler - Král, Žitný. Diváci: 3758.

Sparta Praha - SFC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 73. Kanga, 84. Tetteh. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Costa, Kanga - Kayamba, Schaffartzik. Diváci: 12.186.

Zbývá sehrát:

Neděle 22. července:

15:00 Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko, 18:00 Sigma Olomouc - Slavia Praha,