Zemřel bývalý hokejový rozhodčí a fotbalový funkcionář Baťa

foto Slavnostní vyhlášení výsledků 50. ročníku ankety Fotbalista roku, které se konalo 29. března 2015 v Praze. Do fotbalové Síně slávy byl uveden Rudolf Baťa.

Praha - Ve věku 89 let dnes zemřel bývalý hokejový rozhodčí a fotbalový funkcionář Rudolf Baťa. Až do letošního května působil jako uznávaný mezinárodní sekretář v pražské Spartě. Ta o Baťově úmrtí informovala na svých webových stránkách.

Rodák ze Zlína do roku 1977 rozhodoval hokejové zápasy v Československu i v zahraničí. Představil se na zimních olympiádách v Sapporu, v Innsbrucku a na šesti mistrovství světa, pískal také proslulou "sérii století" mezi Kanadou a Sovětským svazem v roce 1972.

"Není mnoho rozhodčích, kteří dosáhli takového renomé jako Rudolf Baťa. Uznání získal například při památné Sérii století v roce 1972, kdy si jeho nominaci vyžádali přímo zámořští profesionálové, kteří jinak evropským sudím příliš nedůvěřovali. Řídil tak tehdy nejen jejich zápasy se Sovětským svazem, ale i souboj s Československem v Praze," uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Poté se Baťa přesunul k fotbalu. Do 1996 působil jako generální sekretář fotbalového svazu i jako člen disciplinární komise UEFA. Posledních 21 let strávil ve Spartě, kterou reprezentoval na mezinárodním poli. V rámci ankety Fotbalista roku 2014 byl uveden do Síně slávy českého fotbalu, je rovněž držitelem ceny Českého klubu fair play.

"V hokejovém stejně jako ve fotbalovém prostředí byl navíc znám jako vynikající člověk, odborník a kamarád," řekl Král o Baťovi, který je i členem Síně slávy českého hokeje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 22. července 2018

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď