Zastupitelé neschválili vstup Ulicha a partnerů do FC Hradec

foto Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink.

Hradec Králové - Královéhradečtí zastupitelé neschválili majetkový vstup bývalého fotbalového reprezentanta Iva Ulicha a skupiny na něj napojených tří podnikatelů do městského fotbalového klubu FC Hradec Králové. Primátor Zdeněk Fink (HDK) dnes na jednání zastupitelstva města řekl, že podnikateli navržená smlouva byla pro město nevýhodná a město bude pokračovat v hledání strategického partnera.

"Při tvorbě smlouvy partner trval na podmínkách a zárukách, ke kterým zastupitelstvo nechtělo město zavázat. Týkaly se například termínů výstavby stadionu, závazků města k finanční podpoře klubu nebo exkluzivitě a výši nájemného na stadionu. Tyto podmínky nebyly podle zastupitelů adekvátně vyvážené nabídce a zárukám na druhé straně," uvedl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09).

Na nevyvážené a nevýhodné smlouvy upozornil během jednání zastupitelů také například Martin Hanousek (Změna pro Hradec), který kritizoval, že zastupitelé neměli dostatek času na seznámení s materiály. Monika Štayrová (ANO 2011) kritizovala průběh jednání se zájemcem o vstup do klubu, podle ní například chyběl znalecký posudek na cenu akcií či pronájem stadionu. Pro Ulichův vstup do fotbalového klubu hlasovalo 10 zastupitelů, 14 bylo proti a sedm se hlasování zdrželo.

Zastupitelé vybrali Ulicha a jeho partnery ze tří uchazečů o vstup do klubu na konci dubna. Obě strany pak jednaly o akcionářské smlouvě. Původně o vstupu mělo hlasovat již květnové zastupitelstvo, hlasování však bylo odloženo kvůli složitým jednání o podobě smlouvy.

Podle dříve zveřejněných parametrů obchodu měli Ulich a jeho partneři za 20 procent v klubu městu zaplatit 3,4 milionu korun a v první sezoně by na provoz klubu měli dát šest až osm milionů. K 1. červenci 2018 mohli investoři v klubu získat majoritních 51 procent akcií. Za navýšení podílu měli zaplatit asi 5,3 milionu korun.

Ulich je bývalý hráč Hradce Králové, působil také ve Slavii Praha či v německé lize. Nyní podniká, je majitelem společnosti M&T kliky. Ulichovými partnery jsou dlouholetý obchodní ředitel fotbalové Slavie Praha a majitel společností Whistler a České loděnice Radek Šenk, dále majitel spediční firmy Kristensson a podporovatel trutnovského fotbalu Roman Kubec a spolumajitel společnosti FV Plast a vlastník a mecenáš fotbalového klubu ve Dvoře Králové nad Labem Georgios Karadzos.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je neděle 22. dubna 2018

Očekáváme v 19:00 23°C

Celá předpověď