Zápas Dukly a Sparty byl kvůli sněžení odložen

foto Fotbalové utkání 19. kola první ligy mezi Duklou a Spartou se dnes neodehraje. Rozhodčí v čele s Tomášem Kocourkem označili zasněženou hrací plochu na Julisce za neregulérní a ohrožující zdraví hráčů. Bude se tak hledat nový termín, oba celky navíc v týdnu hrají zápasy MOL Cupu.

Praha - Fotbalové utkání 19. kola první ligy mezi Duklou a Spartou se dnes neodehraje. Rozhodčí v čele s Tomášem Kocourkem označili zasněženou hrací plochu na Julisce za neregulérní a ohrožující zdraví hráčů. Bude se tak hledat nový termín, oba celky navíc v týdnu hrají zápasy MOL Cupu.

Mužstva se už rozcvičovala, ale sněžení s deštěm hrací plochu rozmáčelo natolik, že ani vyhřívání trávníku nepomohlo. Navíc podle předpovědi mělo v Praze sněžit ještě několik hodin a hrozilo, že by se zápas stejně nedohrál, i kdyby začal. Proto se kluby dohodly, že bude lepší utkání odložit, s čímž následně souhlasili i rozhodčí s delegátem.

"Rozhodování nebylo zas tak těžké. Stav hrací plochy byl takový, že nebyly vidět lajny, terén byl velmi podmáčený a nedokázali bychom ochránit zdraví hráčů, což je jeden z našich hlavních úkolů. Utkání se musí odehrát v jiném termínu," řekl novinářům sudí Kocourek.

Oba kluby uvítaly rozhodnutí zápas odložit. "My jsme s verdiktem spokojeni, protože hrací plocha není v podobě, aby se na ní dal hrát fotbal. Podmínky jsou takové, že by se stejně nedohrálo," řekl České televizi vedoucí A-týmu Sparty Miroslav Baranek.

"Rozhodnutí je správné a věříme, že další zápas se bude hrát na podstatně lepším terénu. V tenhle moment jsme pošetřili hráče a co se týče Sparty i reprezentantů - to by nás pak odsoudil celý český fotbal, že se tady zranili reprezentanti a dám příklad třeba vypadli z Evropské ligy a evropského šampionátu," doplnil výkonný ředitel Dukly Michal Šrámek.

Podle trenéra domácího týmu Luboše Kozla by fanoušci stejně moc fotbalu neviděli. "Myslím, že ani diváci by z toho nic neměli. Postupem času by i to hřiště bylo horší a v těchto podmínkách je to spíš o boji a je i blíž ke zranění. Určitě by to nebylo objektivní utkání," upozornil kouč Dukly.

Zatím není jasné, kdy se pražské derby odehraje, protože Sparta má v nabité termínové listině vedle domácího poháru i zápasy osmifinále Evropské ligy s Laziem Řím (10. a 17. března). "Termín určuje svaz a ten my vždycky musíme respektovat. Samozřejmě pokud bude hrát Sparta evropský pohár, tak to určitě má přednost," konstatoval Kozel.

Odložení zápasu uvítal i trenér Sparty Zdeněk Ščasný. "Rozhodčí rozhodli správně, protože to s fotbalovým terénem nemělo nic společného. V první řadě šlo o zdraví hráčů, takže rozhodl zdravý rozum," řekl sparťanský kouč. "Nevnímám to jako komplikaci, ale dívám se na to tak, že máme náročný program a na Julisce by se dnes mohl kdokoliv zranit, takže by nám chyběl do dalších zápasů," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

8°C

Dnes je neděle 26. února 2017

Očekáváme v 13:00 8°C

Celá předpověď