Westbrook dovedl Oklahomu k výhře 27. triple doublem v sezoně

foto Basketbalista Oklahoma City Thunder Russell Westbrook smečuje v utkání NBA, v pozadí Kristaps Porzingis z New York Knicks.

Oklahoma City (USA) - Russell Westbrook nastřílel 38 bodů, doskočil 14 míčů, přidal 12 asistencí a 27. triple doublem v sezoně dovedl basketbalisty Oklahomy k výhře nad New York Knicks 116:105. Nejlepším střelcem středečního programu NBA byl Andrew Wiggins, který k vítězství Minnesoty nad Denverem přispěl 40 body.

Knicks přitom začali v Oklahomě skvěle a vedli 16:2. Ještě v průběhu druhé čtvrtiny měli sedmnáctibodový náskok, ale v poločase už prohrávali o dva body.

Westbrook završil triple double sezony už v polovině třetí čtvrtiny. Ze spoluhráčů mu střelecky nejvíce pomohl Victor Oladipo s 21 body. Hostům nestačilo 30 bodů Carmela Anthonyho, jenž se před utkáním dozvěděl, že o víkendu nahradí v All Star Game zraněného Kevina Lovea.

Wiggins podruhé za sebou pokořil hranici 40 bodů a výrazně pomohl Minnesotě k výhře v Denveru 112:99. V domácím týmu nastoupilo pouze osm hráčů, z nichž byl s 22 body nejlepší Gary Harris.

Cleveland Cavaliers i bez zraněného Lovea dokázali porazit Indianu 113:104. LeBron James proměnil dvanáct ze 17 střeleckých pokusů z pole a připsal si 31 bodů. Kyrie Irving přidal 26 bodů a Kyle Korver se i díky šesti trojkám dostal na 22 bodů.

Ani skvělý výkon Jamese Hardena neodvrátil domácí prohru Houstonu s Miami 109:117. Harden zaznamenal triple double za 38 bodů, 12 doskoků a 12 asistencí. Heat k cenné výhře dovedli Hassan Whiteside a Dion Waiters, oba autoři 23 bodů.

Obrat večera předvedli hráči Toronta, kteří porazili Charlotte 90:85, přestože v úvodu poslední části ještě prohrávali o 17 bodů. Celá základní pětka Raptors dokončila utkání v dvouciferných číslech, nejlepším střelcem byl s 21 body Kyle Lowry. Za Toronto ještě nenastoupil Serge Ibaka, který do kanadského klubu přestoupil v pondělí.

Isaiah Thomas počtyřicáté v řadě překonal dvacetibodovou hranici a 33 body přispěl k vítězství Bostonu nad Philadelphií 116:108. Malý rozehrávač zazářil především v poslední čtvrtině, v níž nastřílel třináct bodů.

Golden State Warriors zdolali Sacramento 109:86, přestože od konce první půle hráli bez Draymonda Greena. Toho rozhodčí vyloučili za protesty proti odpískanému faulu na DeMarcuse Cousinse. Warriors táhl s 35 body Klay Thompson, 21 bodů nastřílel Kevin Durant, hvězdný Stephen Curry tentokrát zůstal jen na třinácti bodech.

Výsledky středečních zápasů NBA:

Boston - Philadelphia 116:108, Brooklyn - Milwaukee 125:129, Cleveland - Indiana 113:104, Denver - Minnesota 99:112, Detroit - Dallas 98:91, Golden State - Sacramento 109:86, Houston - Miami 109:117, LA Clippers - Atlanta 99:84, Memphis - New Orleans 91:95, Oklahoma City - New York 116:105, Orlando - San Antonio 79:107, Phoenix - LA Lakers 137:101, Toronto - Charlotte 90:85, Utah - Portland 111:88.

4. Portland 56 23 33 41,1
5. Minnesota 57 22 35 38,6

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK