Washington v NBA prohrál v Charlotte, Satoranský neskóroval

foto Basketbalistu Washingtonu Wizards Johna Walla trefuje míč v utkání NBA s Charlotte Hornets.

New York - Basketbalisté Washingtonu v sobotu prohráli na palubovce Charlotte 93:98 a neuspěli ve třetím z posledních čtyř zápasů. Tomáš Satoranský se dostal do hry na pět minut a zaznamenal po jednom doskoku a asistenci, ke střele se nedostal. Jako jeden ze dvou hráčů Wizards měl ale kladné číslo v hodnocení účasti na hřišti.

Třetí tým tabulky Východní konference skoro celou první půli vedl, ale po návratu z šaten hráči Charlotte utkání otočili. V úplném závěru měl Bradley Beal šanci tříbodovou střelou vyrovnat, ale netrefil a Hornets si už vítězství pohlídali a ukončili třízápasovou sérii porážek.

"Každý ví, jak moc jsme tuhle výhru potřebovali. Jsme v prekérní situaci a nemáme prostor na chybu. Naháníme samé kvalitní týmy v boji o pár posledních míst v play off. Ale pořád věříme, že to můžeme dokázat," řekl autor 16 bodů Marvin Williams. Jeho týmu patří ve Východní konferenci 11. místo a ztrácí čtyři výhry na postupovou pozici.

Domácí udrželi Wizards na 37 procentech v úspěšnosti střelby, v prvním poločase dokonce na 31. "Přál bych si, abychom proměnili víc střel," litoval trenér Washingtonu Scott Brooks.

Nejlepším střelcem domácích byl s 19 body pivot Cody Keller, stejný počet dal i kapitán Washingtonu John Wall, Beal přidal o jeden méně.

S blížícím se koncem základní části nabírá stále lepší formu rozehrávač Houstonu James Harden. Po necelých 24 hodinách opět nastřílel 40 bodů, k tomu na hřišti Denveru znovu zkompletoval triple double deseti doskoky a deseti asistencemi a byl strůjcem vítězství 109:105. Harden v posledních dvou utkáních nasbíral 81 bodů, 25 doskoků a 21 asistencí, byl to jeho 19. triple double v sezoně.

Úřadující šampioni z Clevelandu šetřili v Los Angeles proti Clippers hlavní opory a bez tria LeBron James, Kyrie Irving a Kevin Love prohráli 78:108. Dvě asistenci chyběly rozehrávači Oklahomy Russellu Westbrookovi, aby dosáhl na pátý triple double za sebou, i tak dotáhl tým Thunder k výhře nad Sacramentem 110:94.

Nejlepší celek soutěže Golden State zvítězil podruhé za sebou o 25 bodů, když před svými fanoušky porazil Millwaukee 117:92. Jeho pronásledovatelé ze San Antonia naopak prohráli v Memphisu 96:104.

NBA:

Atlanta - Portland 97:113, Charlotte - Washington 98:93 (za hosty Satoranský 1 doskok a 1 asistence), Chicago - Utah 95:86, Denver - Houston 105:109, Golden State - Milwaukee 117:92, LA Clippers - Cleveland 108:78, Memphis - San Antonio 104:96, Oklahoma City - Sacramento 110:94.

4. Portland 68 31 37 45,6
5. Minnesota 68 28 40 41,2

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, týmy s označením "y" vyhrály divizi.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK