Výstava v Č. Budějovicích láká žáky k technickým profesím

foto Na českobudějovickém výstavišti si zájemci mohli 15. června prohlédnout výstavu Dobrodružství s technikou, která nabídla na 200 exponátů od 50 jihočeských firem i odborných škol. Cílem výstavy bylo představit rodičům a dětem techniku jako perspektivní obor. Na snímku studenti českobudějovického gymnázia J. V. Jirsíka ukazují pokusy s výrobou elektřiny.

České Budějovice - Představit především dětem technické obory a vzdělávání chce výstava s názvem Dobrodružství s technikou, která se koná v Českých Budějovicích. Nabízí na 200 exponátů od 50 jihočeských firem i odborných škol. Jednodenní výstavu vždy navštíví několik tisíc lidí. Podle organizátorů z Jihočeské hospodářské komory je zájemců o technické pracovní obory v regionu málo.

Na českobudějovickém výstavišti si zájemci mohli 15. června prohlédnout výstavu Dobrodružství s technikou, která nabídla na 200 exponátů od 50 jihočeských firem i odborných škol. Cílem výstavy bylo představit rodičům a dětem techniku jako perspektivní obor. Na snímku je prezentace robotiky pomocí košíkové v expozici společnosti Bosch.

"Pořádání této akce vzešlo na základě dlouhodobé komunikace s firmami a odbornými školami v regionu, protože máme všichni stejný cíl. A tím je zajistit dostatek kvalifikovaných techniků, což je problém, který firmy trápí," řekla ČTK ředitelka českobudějovické hospodářské komory Lenka Vohradníková.

Na výstavě si návštěvníci mohli zábavnou formou vyzkoušet technická řemesla. Hospodářská komora na akci, na které se prezentují větší podniky z regionu, jako například Motor Jikov nebo Bosch České Budějovice, je určena především pro žáky základních škol. "Ale máme zde aktivity i pro děti z mateřské školy. Snažíme se zasáhnout co nejširší spektrum případných uchazečů o technické obory," řekla Vohradníková.

Jihočeský kraj není podle ní jediný region, který dlouhodobě postrádá dostatek pracovníků pro technické profese. "Je to celorepublikový problém. Nastupuje průmysl 4.0, věda jde vpřed a je třeba se tomu přizpůsobit," uvedla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

25°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 5:00 15°C

Celá předpověď