Vydra by měl ve Švédsku dostat šanci od začátku a chce se ukázat

foto Ilustrační foto - Přípravné utkání fotbalistů do 21 let: ČR - Portugalsko, 31. března v Praze. Zleva Matěj Vydra z České republiky a Tozé z Portugalska.

Praha - Útočník Matěj Vydra naposledy nastoupil v základní sestavě fotbalové reprezentace předloni v září v závěrečném přípravném utkání před startem kvalifikace mistrovství Evropy proti USA a od té doby za národní celek pouze třikrát střídal. V úterý by měl ve Švédsku dostat po delší době šanci od začátku a bude o to důležitější, že zápas bude poslední prověrkou před květnovou nominací na soustředění před evropským šampionátem ve Francii.

"Posledních pár srazů jsem tady chyběl. Osobně mám velkou motivaci, abych se ukázal. Konkurence i v útoku je veliká, budu se snažit, abych trenéra přesvědčil natolik, abych tu nominaci (na Euro) dostal," řekl dnes novinářům Vydra před odpoledním odletem týmu do Stockholmu k poslední zápasové prověrce před nominací na soustředění do Rakouska.

"Nevím, jak to berou ostatní hráči, ale já to beru tak, že se prostě chci ukázat. Chci se ukázat v každém zápase, ale tohle je konkrétně jiná situace. Přece jen posledních pár srazů jsem tu nebyl a je to poslední příprava před nominací," doplnil útočník Readingu.

Reprezentace se ve Švédsku pokusí vylepšit výsledky z přípravy, v níž pod trenérem Pavlem Vrbou vyhrála jen jeden z osmi zápasů. "Bude to pro nás dobrá zkouška. Pokud se to zvládne jak herně, tak výsledkově, bude to jak pro hráče, tak pro trenéra dobré v tom, že se něco povedlo. Ta atmosféra by před tím Eurem byla taková volnější. Ale zase se nesmí polevit natolik, aby se něco podcenilo," mínil Vydra.

Hlavní hvězdou švédského týmu bude Zlatan Ibrahimovic, který vynechal předchozí duel v Turecku, ale proti Čechům by měl nastoupit. "Zlatan je extratřída ve fotbale. Není úplně jednoduché ho odstrčit od balonu, je strašně silný, je jak hora. Sice je vysoký, ale technicky výborný. Pro mě to bude dobrá zkušenost vidět, jak útočník přemýšlí. Pro obránce to asi bude trošku víc složitější než pro mě," usmál se třiadvacetiletý Vydra.

S Readingem, v němž hostuje z Watfordu, neprožívá ideální sezonu. "Nechci se vymlouvat na nějaké zranění, ale byl jsem třikrát zraněný. Začátek sezony byl pro mě těžký, podepsal jsem na pět let ve Watfordu a pak mě najednou odsunuli. Přišel jsem poslední přestupní den do Readingu, musel jsem poznávat spoluhráče, trenéra, prostředí. Po měsíci jsem se zranil, na měsíc a půl jsem vypadl s kolenem. Vrátil jsem se, nešlo to, psychika nebyla úplně ideální," řekl.

"Ale poslední dobou se daří na tréninku a obzvlášť v Anglickém poháru, kde jsem dal šest gólů a svůj premiérový hattrick. Sebevědomí se zvedlo, ale pořád to není jako v předešlých sezonách," připustil.

Readingu se nedaří ani výsledkově a je až na sedmnáctém místě tabulky druhé anglické ligy. "Ono to nevypadá, ale jsme osm bodů od sestupu. Není to úplně ideální, dva tři zápasy podceníte a najednou můžete být na sestupové pozici. Každý hráč navíc hraje o to, aby si v příští sezoně třeba zahrál Premier League. Každý musí myslet na to, co chce a kde chce být v příští sezoně," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je pondělí 27. února 2017

Očekáváme v 19:00 8°C

Celá předpověď