Vrba: Naděje, že bude Rosický zdravotně fit, je větší a větší

foto Ilustrační foto - Neoficiální sraz fotbalové reprezentace před zápasem kvalifikace mistrovství Evropy na Islandu. Trénink 3. června v Praze. Tomáš Rosický.

Praha - Rekonvalescence zraněného kapitána fotbalové reprezentace Tomáše Rosického probíhá dobře. Záložník Arsenalu už začal běhat a dokonce i trénovat s míčem a jeho stav se zlepšuje. Trenér národního týmu Pavel Vrba věří, že se pětatřicetiletý středopolař v dubnu zapojí do zápasů, a stále se nevzdává jeho případné nominace na červnové mistrovství Evropy ve Francii.

"S Tomášem jsme hodně v kontaktu. Mluvil jsem s ním minulý týden a sám je překvapený, že to probíhá dobře. Naděje, že bude zdravotně v pořádku, je větší a větší," řekl Vrba na dnešní tiskové konferenci u příležitosti nominace na přípravné zápasy se Skotskem a ve Švédsku.

Rosický si na konci ledna poranil stehenní sval v prvním utkání po návratu na trávníky po dlouhé pauze zaviněné problémy s kolenem. "Voláme si v momentě, když nastává změna v jeho tréninkovém procesu. Už slezl z kola, už běhá, už dokonce i s míčem, takže jeho zdravotní stav se zlepšuje. Doufám, že to tak bude probíhat dál a v dubnu se už zapojí do zápasů Arsenalu," uvedl Vrba.

Rosický nedostal žádnou podmínku ohledně toho, do kdy by měl být v pořádku, aby se dalo uvažovat o jeho nominaci na Euro. "Na druhou stranu jsme se bavili, že bych potřeboval, aby v dubnu měl zápasovou zátěž. Jestli to bude za áčko, nebo juniorku Arsenalu, to pro mě není ani tak podstatné. Musí mít zápasovou zátěž a i on sám si musí vyzkoušet, jestli jeho stav je takový, aby se mohlo vůbec uvažovat o nominaci," řekl Vrba.

Povolat nemohl ani druhou oporu z Arsenalu brankáře Petra Čecha, který má problémy s lýtkem. "Voláme si a podle těch telefonátů by se měl Petr v reprezentační pauze zapojit do tréninkového procesu. Takže možná po repre pauze už by mohl nastoupit. Ale víte, že to může být za 14 dní jinak. Ale cítí se dobře, vše probíhá podle plánu a brzy by se měl zapojit do tréninku s mužstvem," prohlásil Vrba.

Udělala mu radost zpráva, že záložníka Vladimíra Daridu z Herthy Berlín sleduje hvězdný Real Madrid. "Mám jen informace z tisku. Pokud to pravda je, je to pro Vláďu hodně zajímavé, když se o něj zajímají tyhle kluby. Ukázala se ta správná cesta, o která já mluvím a spousta manažerů a klubů to moc nechápe. Vybral si klub, kde dostal první prostor, pak šel do většího a dneska se o něj zajímají top kluby," uvedl Vrba.

"Podobnou cestou si prošel Petr Čech a ukázalo se, že je správná. Vláďovi to přeji, kdyby mu to vyšlo. Konkurence v takových klubech je obrovská, ale dostat nabídku z těchto se neodmítá. Určitě by to pro něj bylo zajímavé, ale spíš spekuluju," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

9°C

Dnes je čtvrtek 23. února 2017

Očekáváme v 4:00 9°C

Celá předpověď