Vodní slalomář Přindiš vévodí světovému žebříčku kajakářů

foto Ilustrační foto - Mistrovství světa ve vodním slalomu 27. září ve francouzském Pau, kvalifikace kategorie K1. Na snímku český kajakář Vít Přindiš.

Lausanne - Vodní slalomář Vít Přindiš je na konci sezony světovou jedničkou mezi kajakáři. Jiřímu Prskavcovi po vyřazení v semifinále světového šampionátu patří třetí příčka. Překvapivý mistr světa Ondřej Tunka se posunul na osmé místo. Do pořadí, které zveřejnila Mezinárodní kanoistická federace, se započítávají vybrané výsledky ze závodů v uplynulých dvou letech.

Osmadvacetiletý Přindiš letos jako první český kajakář vyhrál celkové pořadí Světového poháru a sezonu zakončil stříbrnou medailí na mistrovství světa. Tam ho o dvě setiny sekundy porazil Tunka, který díky titulu poskočil z dvanácté příčky do elitní desítky. O jedno místo si po neúspěchu na MS pohoršil mistr světa z roku 2015 Prskavec, před něhož se dostal bronzový medailista z MS v Pau Peter Kauzer ze Slovinska.

České lodě vládnou pořadí obnovené kategorie smíšených deblkanoí. V čele žebříčku jsou Tereza Fišerová a Jakub Jáně, druhá příčka patří bronzovým medailistům z MS Veronice Vojtové a Janu Maškovi. Třetí nejlepší posádkou na světě jsou deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří byli na MS čtvrtí.

Vicemistryně světa i Evropy Fišerová je pátá mezi kanoistkami. Nejlepší kajakářce Kateřině Kudějové patří ve světovém žebříčku jedenáctá příčka, stejnou pozici drží kanoista Lukáš Rohan.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 15. srpna 2018

Očekáváme v 11:00 23°C

Celá předpověď