Velkou kunratickou opět vyhráli Janů a Gregorová

foto 84. ročník populárního závodu Velká kunratická se běžel 12. listopadu v Praze Kunraticích.

Praha - Velkou kunratickou vyhráli stejně jako loni Jan Janů a Kamila Gregorová. Běžec do vrchu Janů zvládl 3100 metrů dlouhou trať v šestém nejrychlejším čase historie 11:20,1 minuty.

84. ročník populárního závodu Velká kunratická se běžel 12. listopadu v Praze Kunraticích. "Cením si toho. Oproti loňsku jsem běžel asi o 15 sekund rychleji, což je na této krátké trati velký úspěch," řekl České televizi Janů, který před rokem běžel populární závod poprvé.

Při vítězství v 84. ročníku zaostal o 21,2 sekundy za traťovým rekordem legendárního Vlastimila Zwiefelhofera z roku 1979. Na druhé místo Janů odsunul stejně jako loni Michala Šmahela.

Gregorová vyhrála hlavní ženský závod na Velké kunratické počtvrté. Na tříkilometrové trati přes Hrádek skončila druhá za Pavlou Schornou.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK