Plzeň vyhrála po čtyřech zápasech, Slovácko porazilo Duklu

foto Utkání 25. kolo první fotbalové ligy: Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň, 21. dubna 2018 v Brně. Hráči Plzně se radují z druhého gólu.

Praha - Fotbalisté Plzně po čtyřech zápasech dosáhli na výhru, když v 25. kole první ligy vyhráli v Brně 3:1. Brno skórovalo po 571 minutách. Slovácko porazilo pražskou Duklu 2:0 a uniklo z pásma bezprostředního sestupového ohrožení. Olomouc v souboji prvoligových nováčků doma vyhrála nad Ostravou 1:0 a vrátila se na třetí místo tabulky před Spartu. Bohemians 1905 remizovali s Jihlavou 1:1, Zlín zvítězil v Mladé Boleslavi 1:0 a přiblížil se záchraně.

V Brně se hattrickem blýskl plzeňský záložník Aleš Čermák, který dvakrát skóroval v prvním poločase a třetí gól přidal hned po změně stran. Porážku Brna už v závěru pouze zmírnil Musefiu Ashiru.

Viktoria ukončila čtyřzápasové čekání na výhru a vzdálila na rozdíl osmi bodů druhé Slavii, která však má k dobru nedělní zápas 25. kola v Liberci. Svěřenci Romana Pivarníka posedmé za sebou nezvítězili a na dně tabulky už na čtrnáctou Jihlavu ztrácí pět bodů.

Za Slovácko vstřelil obě branky v závěru poločasu Marek Havlík, tu druhou z penalty po faulu Podaného na Navrátila. Brankář Milan Heča udržel už potřetí za sebou čisté konto, hosté ho prakticky vůbec nezaměstnali.

Předposlední Baník po čtyřech zápasech v Olomouci prohrál a po neúplném 25. kole ztrácí dva body na nesestupové pozice. Zápas rozhodl v 71. minutě Jakub Plšek. Závěrečnou desetiminutovku Hanáci dohrávali bez vyloučeného Lukáše Kalvacha, v nastavení dostal červenou kartu i hostující Václav Procházka.

Olomoucký tým z lavičky vedl asistent Ladislav Onofrej, protože hlavní trenér Václav Jílek dostal dvouzápasový trest za kritiku rozhodčích v minulém duelu s Jabloncem.

Bohemians 1905 poslal po hodině hry do vedení Dominik Mašek, ale v 78. minutě srovnal guinejský záložník Jihlavy Kamso Mara. "Klokani" doma nevyhráli poprvé po čtyřech zápasech a jsou v tabulce sedmí. Vysočina si připsala třetí remízu 1:1 po sobě a na čtrnácté příčce má tříbodový náskok před předposlední Ostravou.

Bohemians sice byli většinu první půle aktivnější, ale do šancí se dostávali mnohem složitěji, než při minulé domácí výhře 5:2 nad vedoucí Plzní.

Utkání 25. kola první fotbalové ligy FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 21. dubna 2018 v Mladé Boleslavi. Z gólu se radují hráči Zlína, druhý zprava autor branky Vukadin Vukadinovič. Zlín má po dnešním zápase v Mladé Boleslavi na devátém místě tabulky šestibodový náskok na předposlední Ostravu. Jedenáctá Boleslav v nejvyšší soutěži prohrála po pěti zápasech a je o dva body za Zlínem. Utkání v 67. minutě rozhodl Vukadin Vukadinovič.

Utkání bylo ve 28. minutě za stavu 0:0 kuriózně přerušeno kvůli poškozené brance. Po její výměně se zhruba za čtvrt hodiny začalo opět hrát. Tyčku branky vychýlil z její osy zlínský brankář Zdeněk Zlámal při zákroku proti střele Petra Mareše. Rozhodčí Ondřej Lerch nastavil první poločas o 14 minut.

25. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Dukla Praha 2:0 (2:0)

Branky: 39. a 45. z pen. Havlík. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Pospíšil. ŽK: Podaný (Dukla). Diváci: 4362.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:0 (0:0)

Branka: 71. Plšek. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Myška. ŽK: Kalvach - Pazdera, Procházka. ČK: 80. Kalvach - 90.+4 Procházka. Diváci: 9518.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)

Branky: 60. Mašek - 78. Mara. Rozhodčí: Proske - Paták, Antoníček. ŽK: Urblík (Jihlava). Diváci: 4837.

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 67. Vukadinovič. Rozhodčí: Lerch - Koval, Boček. ŽK: Pauschek (M. Boleslav). Diváci: 2573.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 81. Ashiru - 26. ,32. a 48. Čermák. Rozhodčí: Orel - Moláček, Dobrovolný. ŽK: Sukup, Melichárek, Škoda - Kozáčik, Havel. Diváci: 5137.