V Sadské se točí druhá série historického seriálu První republika

foto Scény z druhé řady dobového seriálu První republika natáčel štáb České televize 14. února v Sadské. Na snímku jsou (zleva) Jiří Vyorálek a Stanislav Majer.

Sadská (Nymbursko) - V Sadské na Nymbursku se v těchto dnech natáčejí záběry pro druhou řadu historického seriálu České televize První republika. Filmaři pracují v Pražské ulici ve staré vile, ve které vznikly dekorace představující noční podnik pro pány Ladylike. Natáčení v Sadské se účastní množství komparzistů a známých herců. Děj druhé série První republiky se bude odehrávat v letech 1928 a 1929, na obrazovky by se měla dostat letos na podzim. Připravuje se už také třetí série.

Seriál zobrazuje životy podnikatelské rodiny Valentových v období od začátku první republiky do roku 1945. Rodina zbohatla při válečných zakázkách a po první světové válce se přestěhovala z venkova do Prahy-Podolí. V rodině panují napjaté vztahy mezi bratry, příběh doplňují také milostné vztahy.

Video: V Sadské se točí druhá série historického seriálu První republika
14.02.2017, 18:09, autor: hbv, zdroj: ČTK/Video

Ve vile v Sadské filmaři pracují od neděle 12. února do čtvrtka 16. února. Natáčení se sem poté již nevrátí. Filmový štáb se zastavil již například na Slapech, v Kutné Hoře, Milovicích nebo na pražském Vyšehradě. První série, odvysílaná v roce 2014, měla 22 epizod. Aktuálně natáčená druhá série jich bude mít 13. "Už počítáme i s třetí sérií. Ta bude mít také 13 dílů a natáčení nezačne s tak velkým odstupem od předchozí série, jako tomu bylo u druhé," řekl ČTK producent seriálu Filip Bobiňski, který se zároveň podílí na tvorbě příběhu. Natáčením druhé série seriálu štáb stráví zhruba 100 dní, nyní je za třetinou.

Scény z druhé řady dobového seriálu První republika natáčel štáb České televize 14. února v Sadské. Na snímku je Vanda Chaloupková. V seriálu se objeví řada známých herců, mezi nimi Ján Koleník, Markéta Plánková, Jiří Vyorálek, Taťjana Medvecká nebo Jitka Schneiderová. Režisérská dvojice Biser Arichtev a Johanna Steiger-Antošová v minulosti pracovala například na seriálu Vyprávěj. "Já jsem shodou okolností měl štěstí a natočil jsem na Slovensku historický seriál 1890. Začal jsem tyto dva seriály porovnávat, ale Republika je pro mě srdcovka, protože byla první a těšil jsem se velmi na kolegy, nemusel jsem přijít do úplně nového kolektivu, kde bych se znovu musel oťukávat, ale všichni se známe a to setkání bylo velmi srdečné," řekl herec Ján Koleník, který ve filmu hraje Vladimíra Valentu, majitele módního salonu, legionáře a detektiva-amatéra.

"Zajímavým vizuálním prvkem budou automobilové závody, na které teprve volíme lokaci. Obecně se v této sérii bude hodně jezdit pěknými starými auty," doplnil Bobiňski. Kostýmy a dekorace jsou inspirovány Prahou, Paříží a Vídní v dobách první poloviny minulého století.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

4°C

Dnes je čtvrtek 18. ledna 2018

Očekáváme v 17:00 7°C

Celá předpověď