V reakci na atentát v Pákistánu zabili 39 údajných radikálů

foto Pákistánští policisté na místě teroristického útoku

Islámábád - V reakci na čtvrteční sebevražedný útok na súfickou svatyni v provincii Sindh, který si vyžádal 75 obětí, pákistánské bezpečnostní složky v noci na dnešek zabily po celé zemi přinejmenším 39 údajných radikálů. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura AP. Desítky dalších podezřelých islamistů policisté a vojáci zadrželi.

Čtvrteční útok na súfickou svatyni Lal Šáhbáz Kalandar na jihu Pákistánu byl nejkrvavějším ze série pumových útoků tohoto týdne v zemi. K atentátu na dav věřících se přihlásila organizace Islámský stát (IS) prostřednictvím agentury Amak, se kterou islamisté spolupracují. Kromě 75 mrtvých utrpělo také zhruba 150 lidí zranění.

V reakci na atentát zabily v noci bezpečnostní složky při raziích po celé zemi nejméně 39 podezřelých osob a dalších 47 zadržely. Řadu z nich zajistily v jihopákistánské provincii Sindh, kde se čtvrteční útok odehrál.

IS působí převážně na Blízkém východě, v posledních letech se ale přihlásil i k mnoha útokům v Pákistánu. Atentáty z posledních dní zpochybňují dojem zlepšující se bezpečnostní situace v zemi. Krvavý útok už ve čtvrtek odsoudil pákistánský premiér Naváz Šaríf, který slíbil, že neustane v boji proti islámským radikálům.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

4°C

Dnes je čtvrtek 18. ledna 2018

Očekáváme v 17:00 7°C

Celá předpověď